Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 20d. 13:56

Lietuvos bankas perspėja dėl pasiūlymų investuoti į „Skyway“ projektus

Šiauliuose planuojama „Skyway“ laboratorija
Šiauliuose buvo planuojama „Skyway“ laboratorija

Lietuvos bankas (LB) perspėja apie pastaruoju metu vėl suaktyvėjusios neteisėtos veiklos, kuria siekiama pritraukti investicijų į „SkyWay“ grupės projektus ir siūloma įsigyti šios grupės įmonių akcijų. Investuotojams patariama nesusigundyti įmonės pasiūlymais ir nerizikuoti savo lėšomis.

„Patariame susilaikyti nuo investicijų į „SkyWay“ grupės įmonių akcijas, nes jų platinimas Lietuvoje – nelegalus. Šiuo metu įvairūs asmenys „SkyWay Capital“ administruojamoje interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose ir investuotojams skirtų renginių metu siūlo finansuoti „SkyWay“ grupės projektus, įsigyjant bendrovių „Global Transport Investments“ ir „Euroasian Rail Skyway Systems Holding“ išleistų akcijų“ – teigiama LB pranešime.

LB pabrėžia, kad „SkyWay“ grupės įmonių akcijos Lietuvoje platinamos neteisėtai.

„Lietuvos bankas nėra išdavęs nei „Global Transport Investments“, nei „Euroasian Rail Skyway Systems Holding“, nei jų atstovams jokių leidimų viešai siūlyti šių bendrovių vertybinius popierius Lietuvoje ar teikti su tuo susijusias paslaugas. Lietuvos bankas nėra gavęs jokių kitų Europos Sąjungos valstybių priežiūros institucijų sprendimų ar leidimų, suteikiančių teisę šioms įmonėms ir jų atstovams pritraukti investicijas Lietuvoje“, – nurodoma LB pranešime.

Pasak LB, dėl šios priežasties susigundžiusiems tokiais siūlymais yra didžiulė rizika prarasti visas investuotas lėšas. LB teigimu, vertybinių popierių platinimas yra investicinė paslauga, kurią teikti gali tik tam teisę turintys asmenys. Investicinių paslaugų teikimas be reikiamos licencijos – neteisėta veikla, apie kurią Lietuvos bankas visais atvejais informuoja teisėsaugos institucijas

Dar 2014 metais LB nustatė, kad Didžiojoje Britanijoje registruota bendrovė „Euroasian Rail Skyway Systems“ be reikiamų leidimų Lietuvoje viešai siūlo savo vertybinius popierius. Saugodamas investuotojų interesus LB paskelbė viešą įspėjimą, informaciją apie bendrovės vykdomus neteisėtus veiksmus perdavė Generalinei prokuratūrai, taip pat informavo Jungtinės Karalystės finansų rinkų priežiūros instituciją.

Prieštaringų vertinimų sulaukusi Rusijos kapitalo bendrovė „Rail Skyway Systems“ 2014-ųjų rudenį planavo investuoti į „styginiais bėgiais“ riedančių traukinių laboratoriją Šiauliuose. Miesto valdžia su įmone iš pradžių buvo sutarusi išnuomoti šalia Zoknių oro uosto esančius sklypus, tačiau iškilus abejonėms dėl investuotojo skaidrumo sutartis buvo nutraukta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką