Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos bankas skyrė 14 tūkst. eurų baudą „Auga group“

„Agrowill Group“ valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius
Agrowill Group nuotr. / „Agrowill Group“ valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos bankas už pakartotinį nurodymų nevykdymą nubaudė biržoje akcijas kotiruojančią bendrovę „Auga group“ – jai skirta 14 tūkstančių eurų bauda.

Taip pat už pakartotino privalomojo Lietuvos banko nurodymo nevykdymą „Auga group“ (ankstesnis pavadinimas – „Agrowill group“) įpareigota iš naujo nustatyti bendrovės „eTime invest“ 100 proc. akcijų paketo kainą.

Šiuo akcijų paketu buvo apmokėta dalis „Auga group“ kapitalo, tačiau Lietuvos bankas įvertino, kad tikroji akcijų paketo vertė neatitinka tarptautinio finansinės atsakomybės standarto.

Tai reiškia, kad „Auga group“, akcijos yra nevisiškai apmokėtos.

Bendrovė įpareigota užtikrinti, kad ne vėliau nei iki 2017 m. spalio 1 d. ši padėtis būtų retrospektyviai ištaisyta pagal teisės aktų reikalavimus.

Tai jau trečias Lietuvos banko įpareigojimas bendrovei „Auga group“, kuriuo reikalaujama iš naujo nustatyti UAB „eTime invest“ 100 proc. akcijų paketo tikrąją vertę.

Už įpareigojimų nevykdymą 2016 m. „Auga group“, jau buvo skirta 3 000 eurų bauda. Bendrovę kontroliuoja ūkininko Kęstučio Jusčiaus valdoma UAB „Baltic Champs Group“.

AUGA group, AB
Pranešimas apie esminį įvykį

Dėl Lietuvos banko Priežiūros tarnybos sprendimo

AUGA group, AB gavo 2017 m. balandžio 3 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnybos sprendimą Nr. 241-59, kuriuo:

1. AUGA group, AB, skirta 14 000 (keturiolikos tūkstančių) eurų bauda už privalomo Lietuvos banko nurodymo pervertinti UAB „eTime invest“ 100 proc. akcijų paketą, kuriuo apmokėta dalis Bendrovės įstatinio kapitalo, o nustačius kad akcijos yra nevisiškai apmokėtos, užtikrinti, kad ne vėliau kaip iki 2017 m. kovo 1 d. ši padėtis būtų retrospektyviai ištaisyta pagal teisės aktų reikalavimus, nevykdymą.

2. AUGA group, AB, įpareigota užtikrinti, kad ne vėliau nei iki 2017 m. spalio 1 d. UAB „eTime invest“ 100 proc. akcijų paketo, kuriuo apmokėta dalis AUGA group, AB, įstatinio kapitalo, tikroji vertė būtų iš naujo nustatyta. Tai turi būti atlikta pagal Akcinių bendrovių įstatymo ir Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo reikalavimus, įvertinant iki AUGA group, AB akcijų apmokėjimo UAB „eTime invest“ akcijomis dienos buvusias reikšmingas aplinkybes, kad UAB „eTime invest“ tikroji vertė atitiktų 3 TFAS reikalavimus, ir nustačius, kad AUGA group, AB, akcijos yra nevisiškai apmokėtos, šią padėtį retrospektyviai ištaisyti pagal teisės aktų reikalavimus.

„Auga group“ nesutinka

Pati bendrovė Nesutinka su kai kuriais Lietuvos banko Priežiūros tarnybos 2016 m. vasario 15 d. sprendimo aspektais, todėl kompetentingame teisme ginčija minėtą sprendimą, pranešė „Auga group“ per biržą „Nasdaq Vilnius“.

„Nepaisant vykstančio teisminio proceso, „Auga group“ taip pat ieško galimybių vykdyti Lietuvos Banko Priežiūros tarnybos sprendimus, kiek tai atitinka jos palaikomą poziciją teisminiame procese: 2017 m. vasario 28 d. vertintojai sutiko pakartotinai atlikti UAB „eTime invest“ vertinimą“, – praneša bendrovė.

Pagal su vertintojais sudarytą susitarimą, „eTime invest“ akcijų paketo restrospektyvaus vertinimo ataskaita turi būti parengta ir pateikta „Auga group“ per 90 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką