Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos bankas stiprina bankų kontrolę, keičiant struktūrą darbo neteks 120–150 žmonių

Banko Valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo Naujųjų Lietuvos bankui perdavus Draudimo priežiūros bei Vertybinių popierių komisijos funkcijas, darbo neteks apie 120–150 žmonių, trečiadienį sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Anot jo, Lietuvos banke bus įdarbinta didelė dalis buvusių komisijų narių, tačiau tikrai ne visi.

„Po sujungimo mes apskritai kalbame apie iki 30 proc. žmonių atsisakymą. Realiai žmonių skaičius Lietuvos banke išaugs, bet bendroje sumoje per tris institucijas sumažėjimas bus 30 proc., nuo 120 iki 150 žmonių“, – sakė centrinio banko vadovas.

Anot jo, atlikus struktūrinę „Lietuvos banko“ pertvarką, bus kuriama kokybiškai nauja bankų priežiūros institucija.

„Priežiūriniai dalykai yra tobulinami ir tai yra nenutrūkstamas procesas. Iš tikrųjų, kai buvo pateiktas įstatymų paketas dėl priežiūros institucijų sujungimo, tai Lietuvos bankas buvo to paketo stūmėjas, kad jis greičiau išvystų dienos šviesą. Pagal tą paketą mes dabar pertvarkome savo vidinę struktūrą, tai yra suteikiame daugiau turinio nueinant nuo formaliosios pusės. Bus specializuoti padaliniai, kurie vertins atskiras rizikos grupes“, – dėstė V.Vasiliauskas.

Anot jo, kontrolė bus stiprinama taip, kad tokius atvejus, kaip finansinės machinacijos „Snore“ būtų lengviau ir greičiau pastebimos.

„Bus atrankos sistema patobulinta, kad kiek įmanoma greičiau užsidegtų raudonos lemputės ir galėtume išvengti tokios situacijos, su kuria dabar susidūrėme „Snoro“ banko atveju“, – sakė V.Vasiliauskas.
Anot Lietuvos banko vadovo, šiuo metu Lietuvos bankas turi pakankamai įstatyminių galių tinkamai vertinti bankų veiklą, tačiau problema, kaip visada, lieka žmonės.

„Viską lemia kadrai. Čia nieko naujo nėra“, – sakė centrinio banko vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką