Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 21d. 11:17

Lietuvos bankas: STO platintojai turės laikytis kapitalo pritraukimo reikalavimų

Lietuvos banko pastatas Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos banko pastatas Vilniuje

Lietuvos bendrovės, siekiančios pritraukti kapitalo platindamos vertybinių popierių požymių turinčius žetonus (angl. Security Token Offering, STO), turės laikytis kapitalo pritraukimą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir nacionalinių teisės aktų, teigia STO siūlymo gaires parengęs Lietuvos bankas (LB).

„Slūgstant susidomėjimui nereguliuojamais virtualiojo turto žetonais (ICO), jį keičia dėmesys STO. Šis būdas pritraukti kapitalą verslą domina ir kaip alternatyva bankų skolinimui. Gairėmis nekuriame naujo reguliavimo, tiesiog paaiškiname, kaip vertinsime šį lėšų pritraukimo būdą“, – pranešime spaudai sakė LB valdybos narys Marius Jurgilas.

„Griežtai reguliuojamoje aplinkoje, kaip vertybinių popierių rinka, labai svarbu nustatyti taisykles, kad išvengtume nesusikalbėjimo, nesusipratimų ir iš to išplaukiančių pasekmių”, – pridūrė jis.

STO yra naujas kapitalo pritraukimo būdas: įmonė, norinti pritraukti lėšų, vietoj akcijų, obligacijų ar kitų finansinių priemonių viešame ar privačiame registre išleidžia žetonus, kurie juos įsigijusiems asmenims suteikia panašių teisių kaip akcininkams, obligacijų ar kitų finansinių priemonių savininkams. Šis būdas ypatingas ir tuo, kad išleidimo procesas vyksta pasitelkiant paskirstytųjų duomenų technologiją.

LB pasirinko būti technologijų atžvilgiu neutraliu reguliuotoju. Tai reiškia, kad institucija neteiks reikšmės, kokia technologija naudojama kuriant produktą – jeigu jis turės finansinės priemonės požymių, bus taikomas atitinkamas reguliavimas ir priežiūra. Dėl išskirtinės produkto specifikos kiekvienas atvejis bus nagrinėjamas atskirai, vertinant turinį prieš formą.

„Jei rinkos dalyviai nėra tikri, ar jų siūlomiems žetonams taikomas reguliavimas, esame pasirengę padėti konsultacijomis“, – pabrėžė M.Jurgilas.

LB yra vienas iš pirmųjų pasaulyje rinkos reguliuotojų, paskelbusių STO gaires, kuriomis siekiama daugiau reguliacinio aiškumo rinkos dalyviams ir didesnės investuotojų apsaugos. Prieš tai Lietuvos bankas skelbė, o vėliau atnaujino, poziciją dėl ICO.

Daugiausia dėmesio skiriama STO kvalifikavimui (kokius žetonus derėtų vertinti kaip turinčius vertybinių popierių ar kitų finansinių priemonių požymių), pateikiami konkretūs pavyzdžiai, teikiamos rekomendacijos, susijusios su vertybinių popierių požymių turinčių žetonų išleidimu, aiškinama, koks teisinis reguliavimas turėtų būti taikomas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos: 1 Lietuvos bankas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką