Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 8d. 07:28

Lietuvos bankas – vienas didžiausių pasaulyje

Reinoldijus Šarkinas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Reinoldijus Šarkinas

Lietuvos banke šiuo metu dirba per 800 darbuotojų – atsižvelgiant į gyventojų skaičių valstybėje, tai vienas didžiausių centrinių bankų pasaulyje.

Lietuvos centriniame banke (LB), kuris nevykdo savarankiškos pinigų politikos, šiandien dirba 826 žmonės, arba 25 bankininkai 100 tūkst. Lietuvos gyventojų, penktadienį informuoja „Verslo žinios“.

LB valdybos narys Audrius Misevičius aiškina, kad lyginant darbuotojų skaičių skirtingose šalyse būtina įvertinti ir atliekamas funkcijas.

Anot jo, LB vykdo kredito bei mokėjimo įstaigų priežiūrą, to nedaro daugelio valstybių, taip pat ir Latvijos, Estijos, Švedijos centriniai bankai. „Pavyzdžiui, kai kur centriniai bankai rūpinasi tik banknotų išleidimu ir skirstymu, o Lietuvoje centrinio banko pareiga leisti ir banknotus, ir monetas. Yra šalių, kuriose grynųjų pinigų vežimu užsiima privačios įmonės, o Lietuvoje tai atlieka pats centrinis bankas. Sąlygiškai daugiau funkcijų nei paprastai priskiriama centriniams bankams atliekančiam Lietuvos bankui adekvačiai tam reikalingi ir atitinkami žmogiški, techniniai, finansiniai ištekliai“, – aiškino A.Misevičius.

Pasak jo, LB šiuo metu dirba tiek darbuotojų, kiek reikia. Artimiausiu metu darbuotojų skaičius mažės maždaug 20.

JAV 100 tūkst. gyventojų tenka maždaug 6, Švedijoje – 4, Indijoje – 2, Prancūzijoje – beveik 20, Vokietijoje –12, Jungtinėje Karalystėje – apie 3, euro zonoje – vidutiniškai 15 centrinio banko darbuotojų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką