Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Lietuvos bankas – vienas didžiausių pasaulyje

Lietuvos banke šiuo metu dirba per 800 darbuotojų – atsižvelgiant į gyventojų skaičių valstybėje, tai vienas didžiausių centrinių bankų pasaulyje.
Reinoldijus Šarkinas
Reinoldijus Šarkinas / Redo Vilimo/BFL nuotr.

Lietuvos centriniame banke (LB), kuris nevykdo savarankiškos pinigų politikos, šiandien dirba 826 žmonės, arba 25 bankininkai 100 tūkst. Lietuvos gyventojų, penktadienį informuoja „Verslo žinios“.

LB valdybos narys Audrius Misevičius aiškina, kad lyginant darbuotojų skaičių skirtingose šalyse būtina įvertinti ir atliekamas funkcijas.

Anot jo, LB vykdo kredito bei mokėjimo įstaigų priežiūrą, to nedaro daugelio valstybių, taip pat ir Latvijos, Estijos, Švedijos centriniai bankai. „Pavyzdžiui, kai kur centriniai bankai rūpinasi tik banknotų išleidimu ir skirstymu, o Lietuvoje centrinio banko pareiga leisti ir banknotus, ir monetas. Yra šalių, kuriose grynųjų pinigų vežimu užsiima privačios įmonės, o Lietuvoje tai atlieka pats centrinis bankas. Sąlygiškai daugiau funkcijų nei paprastai priskiriama centriniams bankams atliekančiam Lietuvos bankui adekvačiai tam reikalingi ir atitinkami žmogiški, techniniai, finansiniai ištekliai“, – aiškino A.Misevičius.

Pasak jo, LB šiuo metu dirba tiek darbuotojų, kiek reikia. Artimiausiu metu darbuotojų skaičius mažės maždaug 20.

JAV 100 tūkst. gyventojų tenka maždaug 6, Švedijoje – 4, Indijoje – 2, Prancūzijoje – beveik 20, Vokietijoje –12, Jungtinėje Karalystėje – apie 3, euro zonoje – vidutiniškai 15 centrinio banko darbuotojų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius