Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos bankų asociacija pataria: neverta skubėti keisti litų pirmosiomis 2015 metų dienomis

Lietuvos banke
Luko Balandžio nuotr. / Lietuvos banke
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvos bankas, komerciniai bankai, Lietuvos pašto skyriai ir kai kurios kredito unijos pradės nemokamai keisti grynaisiais laikomus litus į eurus. Lietuvos bankų asociacija gyventojams, kurie norės keisti grynuosius pinigus, siūlo be būtino reikalo neskubėti – 343 bankų padaliniuose valiuta bus keičiama iki birželio 30 d., o 89 padaliniuose – visus 2015 metus.

Lietuvos bankų asociacija atidžiai stebėjo, kaip vyko euro įvedimas Estijoje ir Latvijoje. Pasak asociacijos vadovo Stasio Kropo, eilės prie bankų Latvijoje 2014 metų pradžioje buvo ilgesnės nei Estijoje. Mat nors estai eurą įsivedė 2011-aisiais, jau tuomet dauguma pastarosios šalies gyventojų pinigus laikė sąskaitose, kur kronos automatiškai buvo pakeistos į eurus.

„Pas mus, kaip ir Latvijoje, grynųjų pinigų apyvartoje labai daug, todėl šiek tiek nerimaujame, kad didžioji dalis klientų gali plūstelėti pačioje 2015-ųjų pradžioje. Žinoma, be to neišsivers smulkieji verslininkai, kuriems būtinai reikia nedidelių sumų grynaisiais. Tačiau kitus gyventojus, turinčius santaupų grynaisiais, raginame neskubėti. Išsikeisti juos į eurus bus galima ir gerokai vėliau“, – sakė S. Kropas.

343 bankų padaliniuose valiuta bus keičiama iki birželio 30 d., o 89 padaliniuose – visus 2015 metus.

Liepos viduryje šalies komerciniai bankai su Lietuvos banku pasirašė Memorandumą, pagal kurį komerciniai bankai yra įsipareigoję intensyviausiu valiutos keitimo laikotarpiu prailginti klientų aptarnavimo padalinių darbo laiką. Taip pat numatyta jau sausio 1 d. antrojoje pusėje bei artimiausią savaitgalį (sausio 3-4 d.) sudaryti sąlygas klientams pasikeisti grynuosius litus į eurus.

Tam jau dabar bankams tenka specialiai apmokyti darbuotojus, kad dirbant dviejų valiutų režimu nesumažėtų darbo greitis ir nesusidarytų klientų eilės. Taip pat tenka nuomotis ir papildomos įrangos: pavyzdžiui, toli gražu ne kiekviename banko padalinyje iki šiol būdavo monetų skaičiavimo aparatai, kurių nuo kitų metų pradžios būtinai reikės.

„Nors bankai aktyviai vykdo šiuos pasirengimo grynųjų pinigų keitimui darbus, nenorintiems gaišti laiko visgi patariame litus dar šiais metais padėti į banko sąskaitą, kur jie sausio 1 d. nemokamai automatiškai bus pakeisti į eurus“, – teigė S. Kropas.

Lietuvos bankas litus į eurus keis neribotą laiką, tad užsilikusius litus bus galima nemokamai konvertuoti į eurus bet kada.

Grynieji pinigai be jokio mokesčio bus keičiami nuo 2015 m. sausio 1 d. 690 keitimo vietų. 343 komercinių bankų padaliniuose litai į eurus bus keičiami iki 2015 metų birželio 30 d., o 89 padaliniuose – iki 2015 metų gruodžio 31 d. Iki kovo 1 dienos neatlygintinai litus į eurus keis 330 Lietuvos pašto filialų ir vienuolikos kredito unijų 14 keitimo vietų.

Tuo tarpu Lietuvos bankas litus į eurus keis neribotą laiką, tad užsilikusius litus bus galima nemokamai konvertuoti į eurus bet kada.

„Laiko tikrai bus pakankamai, todėl nebūtina skubėti pirmosiomis metų dienomis. Taip nesusidarys bereikalingos eilės, nereikės gaišti laiko“, – patarė Lietuvos bankų asociacijos vadovas S. Kropas.

Nuo 2015 metų sausio 1 d. euras pakeis litą neatšaukiamu kursu: 1 euras – 3,45280 lito. Žemėlapis su nemokamo pinigų keitimo vietomis skelbiamas Lietuvos banko interneto svetainėje ir specialiai euro įvedimui skirtoje svetainėje www.euras.lt, informaciją apie keitimo vietas taip pat galima sužinoti paskambinus nemokama euro konsultavimo linija 8 800 34528.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką