TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lietuvos dujų“ vadovas Viktoras Valentukevičius paneigė mitą, kad SGD terminalas dujas atpigins trečdaliu

Viktoras Valentukevičius
BFL/Martyno Vidzbelio nuotr. / Viktoras Valentukevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

„Lietuvos dujų“ vadovas Viktoras Valentukevičius, kalbėdamas energetikų ir socialdemokratų apskritojo stalo diskusijoje, bandė paneigti mitus, susijusius su dujininkais. Vienas jų – suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas dujas atpigins trečdaliu.

„Mitas, kad terminalas leis atpiginti dujas trečdaliu. Energetikai niekada nesako, kad investicijos savaime atpigins energijos kainas. (...) Mes projekto taip vykdyti negalėtume, mus jau seniai būtų išvarę iš darbo. Čia jau padaryta dešimtys milijonų išlygų. Nežinau, kokia bus ekonomika to terminalo. Mačiau tik Vyriausybės nutarimą, kur buvo parašyta, kad ne mažiau kaip 25 proc. bus privalomas pirkimas (galutiniam variante neliko). Tai jeigu bus pigesnės dujos trečdaliu, tai kam pirkti privaloma tvarka?“, – kalbėjo V.Valentukevičius.

Taip pat neigtas mitas esą dujininkai stabdo pastatų renovaciją: „Jie nori kuo daugiau per kiaurus langus ir duris prikišti kuo daugiau dujų“. Kontrargumentas tokiems gandams esąs faktas, kad „Lietuvos dujos“ į energijos taupymo fondą įnešė  16 mln. Lt.

„Lietuvos dujų“ vadovas taip pat sakė, kad netiesa, jog gamtinės dujos nuo sienos iki keptuvės pabrangsta  3 kartus, SGD terminalas negali veikti ir neatėmus dalies turto iš „Lietuvos dujų“.

„Visiškai aišku, kad tai neturi jokio ryšio. Po tokių mitų prasideda visiškai neracionalūs sprendimai, būtų gerai, kad jų būtų kuo mažiau. (...) Skaudžiausia, kad sprendimai yra padaryti mums nedalyvaujant, problemos guls ant vartotojų, o tie, kurie sumodeliavo šį sprendimą, jų nebus. Čia pati blogiausia situacija, nes sugeneruojamas konfliktas, kurio mes niekada nenorime turėti su klientais. Jau nenoriu kalbėti apie konfliktus tarp akcininkų, manau, kad kai kurie arbitražai jau yra prasidėję. Už tai mokėti turės biudžetas ir vartotojai“, – sakė „Lietuvos dujų“ vadovas.

Pastaraisias metais dešimtis procentų siekęs dujų brangimas, V.Valentukevičiaus teigimu, buvo lemtais išorinių aplinkybių – pavyzdžiui, paskutinį pusmetį 95 proc. dujų kainą lemia valiutų rinkos pokyčiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką