Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Lietuvos ekonomika antrąjį ketvirtį traukėsi sparčiau, nei skelbta anksčiau

Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP), patikslintais duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2019-ųjų laikotarpiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, sumažėjo 4 proc. ir to meto kainomis siekė 11,609 mlrd. eurų.
Kiaulė taupyklė
Kiaulė taupyklė / Fabian Blank nuotr./ Unsplash nuotr.

Antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju, Lietuvos ekonomika, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, sumenko 5,5 proc., antrąjį įvertį paskelbė Statistikos departamentas, įvertinęs BVP komponentus gamybos, išlaidų ir pajamų metodais.

Ekonomikos kritimas yra didesnis, nei skelbta liepos pradžioje, – pirmąjį įvertį tada paskelbęs Statistikos departamentas teigė, kad metinis BVP smukimas buvo 3,7 proc., o ketvirčio – 5,1 procento.

Vertinant gamybos metodu, antrąjį ketvirtį neigiamam BVP pokyčiui didžiausios įtakos turėjo didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo, maitinimo (–2,26 proc.), pramonės (–0,99 proc.), profesinės, mokslinės ir techninės, administracinės ir aptarnavimo veiklos (–0,97 proc.) ir statybų (–0,67 proc.) įmonių veiklos rezultatai.

Vertinant BVP išlaidų metodu, antrąjį ketvirtį, palyginti su praėjusiu ketvirčiu, namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos sumažėjo 5,4 proc., o valdžios sektoriaus galutinio vartojimo išlaidos – 1,6 procento. Bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas (investicijos) sumenko 11,3 procento.

Prekių ir paslaugų eksportas bei importas sumažėjo atitinkamai 10,9 proc. ir 11,3 procento.

Šių metų šešių mėnesių BVP sudarė 22,733 mlrd. eurų to meto kainomis, arba 0,8 proc. mažesnis (pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką) nei 2019 metų sausio–birželio mėnesiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius