Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ekonomika augs lėčiau, tačiau biudžetas peržiūrimas nebus

Maistas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lietuvos ekonomika augs lėčiau, tačiau biudžetas peržiūrimas nebus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos ūkis šiemet augs 0,4 proc. mažiau, nei anksčiau prognozavo Lietuvos bankas. Prognozė į neigiamą pusę sumažinta daugiausia dėl Rusijos taikomo embargo. Nepaisant silpesnio ūkio augimo, Lietuvos biudžetas peržiūrimas nebus, 15min.lt patvirtino parlamentarai.

Lietuvos banko ekonomistai 2014 metų bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozę, palyginti su ankstesniais duomenimis, sumažino 0,4 proc. Manoma, kad ekonomika šiemet augs 2,9 proc.

Tačiau dėl to Lietuvos biudžetas peržiūrimas nebus.

„Biudžeto neperžiūrinėjam pagal banko prognozes. Jį tvirtindami, remiamės Finansų ministerijos prognozėmis, kurios yra neblogai pasiteisinusios ir, man atrodo, kad kaip nors reaguoti į banko prognozes nereikėtų“, – sakė konservatorius Jurgis Razma. 

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./J.Razma
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./J.Razma

Pasak jo, jeigu ir sumažės biudžeto įplaukos, išspręsti šalies finansų klausimus galima bus ir nekeičiant biudžeto.

Finansų ministerija prognozuoja šiemet Lietuvos ūkį augsiant 3,4 proc. Atnaujintos prognozės bus skelbiamos pirmadienį popiet.

„Paprastai dėl šiek tiek blogesnių ekonomikos rodiklių metų pabaigoje yra įplaukos šiek tiek mažesnės, tas yra lengvai išsprendžiama ir be biudžeto įstatymo keitimo, ir išlaidos ne visos taip kaip numatyta būna įgyvendinamos, kai kurie investiciniai projektai būna užstrigę, kai kur galima sutaupyti“, – sakė parlamentaras.

Todėl, pasak jo, nederėtų dėl kelių paskutinių sunkesnių mėnesių ar pesimistiškesnių prognozių keisti biudžeto.

„Šiuo metu dar niekas tiksliai nežino, koks bus Rusijos draudimų poveikis“, – sakė jis.

Nerimą kelia ne ūkis, bet karas

Tai, kad biudžetas peržiūrimas nebus, 15min.lt patvirtino ir socialdemokratas Algirdas Sysas.

BFL nuotr./Algirdas Sysas
BFL nuotr./Algirdas Sysas

„Tam jau nėra ir galimybių ir laiko. Manau, kad visados, prognozuojant biudžetą, yra tam tikra paklaida. Vieni vienokius skaičius prognozuoja, kiti kitokius. Nėra dar taip kritiška, kad reikėtų rudens sesijoje iškart kalbėti apie biudžetą. Yra kai kurieįsipareigojimai, kuriuos ruošiamės vykdyti. Manau, jeigu situacija darysis kritiškesnė, tada ir politinė taryba, ir Seimas, ir Vyriausybė apie tai kalbės“, – sakė A.Sysas.

Pasak parlamentaro, dėl karo Ukrainoje vis tiek labiausiai kenčia ne ekonomika.

„Karas yra didžiausias nerimas, nes jis net tik per ekonomiką kerta labai stipriai, bet ir per žmonių protus, jausmus, saugumą, kas labai svarbu žmogui. Tai yra grėsmė numeris vienas šiandien. Nors tai yra už tūkstančio kilometrų, bet, žinant mūsų kaimyno neprognozuojamumą, reikia džiaugtis, kad mes vieningai bandysime atlaikyti tuos išbandymus, kurie šiandien krenta ne tik mums, bet ir kitoms valstybėms“, – sakė jis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką