Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 14:19

Lietuvos eksportas pasiekė geriausius rezultatus per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį

Sandėlis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Sandėlis
Eksporto traukinį išjudino bendros verslo ir valstybės pastangos, teigiama Ūkio ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Šalies eksportas pasiekė geriausius rezultatus per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį – šį spalį užfiksuotas rekordinis prekių eksporto augimas, kuris sudarė 5,4 milijardo litų. Tai viršijo geriausius eksporto rezultatus, pasiektus dar prieš krizę, 2008 m. liepą, kai prekių eksportas siekė 5,3 mlrd. litų.

„Bendros verslo ir valstybės pastangos lėmė tokius gerus eksporto rezultatus. Šiuo aspektu stagnuojančioje pasaulio rinkoje atrodome tikrai gerai. Tačiau sustoti negalime, nes pagal eksportą vienam gyventojui pasaulyje užimame 53 vietą. Visoje pasaulio rinkoje mūsų dalis siekia tik 0,14 proc. Tai rodo, kad turime labai aiškių užduočių eidami į priekį“, – sakė ūkio ministras Dainius Kreivys.

Nustačius tikslines eksporto rinkas, buvo atsisakyta atstovavimo tose šalyse, kur Lietuvos ekonominiai interesai yra gana stabiliai išlaikomi.

Pasak ministro, bendros verslo ir valstybės pastangos reiškia verslo parodytą gebėjimą optimizuotis ir atsinaujinti. Tuo tarpu valstybė lemiamu laiku pasirinko kryptį ne skatinti vartojimą, o investuoti Europos lėšas į Lietuvos įmones: jų technologijų modernizavimą, valdymą ir paramą eksportuotojams. 

Trečiadienį vykusiame Lietuvos komercijos atašė bei atstovų užsienio rinkose susitikime buvo pristatytas atnaujintas šalies verslo užsienio atstovų tinklas, kurį nuo šiol koordinuos VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“. Įstaiga paslaugas verslui pirks iš atstovų Nyderlanduose, JAV, Kazachstane, Lenkijoje ir prižiūrės Ūkio ministerijos komercijos atašė tinklą Švedijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kinijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Azerbaidžane ir Turkmėnistane, Prancūzijoje, Norvegijoje. Numatyta, kad dalis paslaugų bus mokamos.

Nustačius tikslines eksporto rinkas, buvo atsisakyta atstovavimo tose šalyse, kur Lietuvos ekonominiai interesai yra gana stabiliai išlaikomi, tai Lenkija ir Estija. Šalyse, kur Lietuva turi didesnių tikslų, šį rudenį buvo įsteigtos komercijos atašė pareigybės, tai atašė Norvegijoje ir vienas atašė dviem šalims – Azerbaidžanui ir Turkmėnistanui.

„Pirmą kartą vyko labai skaidri komercijos atašė atranka, kurioje dalyvavo ne tik valstybės institucijų atstovai, bet ir verslo žmonės, geriausiai jaučiantys rinkos tendencijas“, – sakė ūkio ministras D.Kreivys. Šiuo metu Lietuvos komercijos atašė ir atstovų tinklas apima 15 pasaulio rinkų. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

27:11
03:07
16:08

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką