Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos elektrinės 9 blokas bus užkurtas rudenį

Lietuvos elektrinės 9 blokas bus užkurtas dar šį rudenį
"15min"/Jurgitos Lapienytės nuotr. / 9 blokas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžioji dalis (90 proc.) kombinuotojo ciklo dujų turbininio bloko (9 bloko) statybos darbų jau atlikta. Artimiausiu metu prasidės įrenginių bandymai, o lapkritį bus užkurtas pirmasis dujų turbinos blokas.

Milijardą 135 mln. litų kainuojantis 9 blokas veikti turėtų pradėti jau 2012 metų rugsėjo mėnesį. Įrenginių bandymai bus pradėti jau netrukus, o lapkričio 24 d. bus užkurta pirmoji dujų turbina.

Po dujų turbinos užkūrimo blokas bus įjungiamas į energetinį tinklą ir bus pagamintos pirmosios kilovatvalandės elektros.

Naujojo dujomis kūrenamo bloko galia bus 450 MW.  Jam reikės apie 30 proc. mažiau dujų elektros kilovatvalandei pagaminti nei dabar veikiančiuose elektrinės blokuose. Taip pat teigiama, kad 9 blokas leis sumažinti šilumos išmetimą į ežerą ir taršą.

"15min"/Jurgitos Lapienytės nuotr

Naujasis elektrinės blokas yra statomas prie pat čionykščių gyventojų būstų. Dabar juos trukdo nuolatiniai statybų garsai ir pro pat pravažiuojančios darbuotojų ar elektrinės lankytojų svečių mašinos. Tačiau, regis, tarša jie skųstis neturėtų – tvenkinyje prie elektrinės „15min“ pastebėjo rėpliojant vėžius ir plaukiojant žuvis. Tiesa, pakrantėje netrūko žmonių paliktų šiukšlių – vandens ir alaus plastikinių butelių, įvairių maisto prekių pakuočių.

informacija
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 399 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką