TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos finansų įstaigos Valstybinei mokesčių inspekcijai turės pateikti informaciją apie JAV mokesčių mokėtojų sąskaitas

Valstybinė mokesčių inspekcija
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad parengė Pranešimo apie užsienio asmenų finansines sąskaitas RRC910 formos, užpildymo, tikslinimo ir teikimo taisykles (toliau – Taisyklės). Pranešimą apie užsienio asmenų finansines sąskaitas (RRC910 formą) VMI pateikti turės bankai ir kitos Lietuvos finansų įstaigos, tvarkančios JAV praneštinas sąskaitas.

Taisyklės sukurtos siekiant tinkamai pasirengti JAV ir Lietuvos susitarimui keistis informacija apie valstybių – partnerių mokesčių mokėtojų sąskaitas. Taisyklės artimiausiu metu bus paskelbtos Teisės aktų registre.  

VMI primena, kad Taisyklės parengtos siekianti Lietuvoje pradėti taikyti JAV priimto Užsienio sąskaitoms taikomų mokestinių prievolių vykdymo akto (angl. FATCA - Foreign Account Tax Compliance Act) reikalavimus. Dėl šios priežasties nuo šiandien Lietuvoje veikiantys bankai ir kitos finansų įstaigos privalo pradėti rinkti papildomą informaciją apie savo klientus, siekdami nustatyti jų mokesčių mokėjimo šalį. Nustačius klientus, kurių mokesčių mokėjimo šalis yra JAV ar galimai yra JAV, bankai ir kitos finansų įstaigos informaciją apie tokių klientų praneštinas sąskaitas privalo pateikti VMI, kuri šią informaciją perduos JAV mokesčių administratoriui (angl. IRS – Internal Revenue Service).

Tokią informaciją apie fizinių ir juridinių asmenų – JAV mokesčių mokėtojų – sąskaitas JAV pateikinės ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių bankai bei kitos finansų įstaigos. O JAV Lietuvai pateiks informaciją apie Lietuvos mokesčių mokėtojų sąskaitas JAV.

Pirmas informacijos teikimas VMI pagal RRC910 formą už 2014 metus yra nustatytas iki 2015 m. liepos 1 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką