Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lietuvos geležinkeliai“ būgštauja dėl AB „Orlen Lietuva“ kapitalo sumažinimo

„Orlen“ įmonių grupė
„Orlen“ nuotr. / „Orlen“ įmonių grupė
Šaltinis: 15min
0
A A

AB „Lietuvos geležinkeliai“ raštu kreipėsi į AB „Orlen Lietuva“ prašydama pateikti informaciją apie Mažeikių naftos bendrovės finansinę padėtį. „Lietuvos geležinkeliai“ susirūpinę, ar 36 kartus susimažinusi įstatinį kapitalą „Orlen Lietuva“ gali vykdyti sutartinius įsipareigojimus.

Bendrovės „Orlen Lietuva“ įstatinis kapitalas po sumažinimo siekia beveik 5,8 mln. eurų ir yra mažesnis už „Lietuvos geležinkelių“ teismui pateiktus ieškinius dėl nepriemokų už suteiktas paslaugas, rašoma „Lietuvos geležinkelių“ pirmadienį išplatintame pranešime.

„Mus neramina tai, kad „Orlen Lietuva“ smarkiai sumažino savo įstatinį kapitalą. Kreipėmės į šią bendrovę norėdami sužinoti, kokia yra jos finansinė būklė, kiek ji turi turto ir ar gali vykdyti sutartinius įsipareigojimus. Siekiame apginti „Lietuvos geležinkelių“ finansinius interesus“, – sakė „Lietuvos geležinkelių“ Teisės ir personalo departamento direktorius Vilius Nikitinas.

„Orlen Lietuva“ nuo 2014 metų pradžios ne visa apimtimi apmoka jai pateikiamas sąskaitas už krovinių vežimą.

„Lietuvos geležinkeliai“ dėl susidariusių įsiskolinimų 2014 m. birželio ir spalio mėnesiais teismui pateikė du ieškinius. Bendra abiejų ieškinių suma teisme yra maždaug 8,4 mln. eurų. Dėl šios sumos vis dar vyksta teisminiai procesai.

Šiemet ėmė kilti problemų ir dėl dyzelinio kuro pirkimo – pardavimo sutarties vykdymo, kuomet „Lietuvos geležinkeliai“ pasinaudojo Civiliniame kodekse ir sutartyse įtvirtinta teise atlikti vienašalius įskaitymus. Mažeikių naftos bendrovės skola kaupiasi ir pagal šią sutartį.

„Lietuvos geležinkeliai“ pirmadienį raštu kreipėsi į Susisiekimo bei Energetikos ministerijas, prašydama padėti spręsti situaciją, susiklosčiusią dėl bendrovės „Orlen Lietuva“ veiksmų.

informacija
LIETUVOS GELEŽINKELIAI, AB
Vadovas: Mantas Bartuška Darbuotojų sk.: 8603 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
ORLEN LIETUVA, AB
Vadovas: Ireneusz Jan Fąfara Darbuotojų sk.: 1368 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką