Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos įmonės pirmąjį pusmetį uždirbo 5,5 mlrd. litų ikimokestinio pelno, vien antrąjį ketvirtį – 3 mlrd. litų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos nefinansinės bendrovės pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo beveik 5,5 mlrd. litų ikimokestinio pelno – 2,5 karto daugiau nei 2010-ųjų sausio-birželio mėnesiais.

Šalies bendrovių pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas pirmąjį pusmetį, palyginti su atitinkamu 2010 metų laikotarpiu, išaugo 23,6 proc. iki 90,3 mlrd. litų, pranešė Statistikos departamentas.
 
Departamento atlikto nefinansinių įmonių finansinių rodiklių tyrimo duomenimis, tik antrąjį šių metų ketvirtį įmonės uždirbo daugiau kaip 3 mlrd. litų ikimokestinio pelno – 2,3 karto daugiau karto daugiau nei pernai balandį-birželį ir 60 proc. daugiau nei pirmąjį šių metų ketvirtį.
 
Šalies įmonių pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas antrąjį ketvirtį siekė 47,5 mlrd. litų ir buvo 22 proc. didesnės nei per atitinkamą 2010 metų ketvirtį bei 11 proc. didesnės nei šių metų sausio-kovo mėnesiais.
 
Antrąjį šių metų ketvirtį daugiausia pelno uždirbo didmeninės prekybos ir sausumos transporto įmonės – atitinkamai 425,5 mln. ir 198,2 mln. litų. Palyginti su pirmuoju ketvirčiu, labiausiai pelnas padidėjo gėrimų gamybos (7,5 karto) ir mažmeninės prekybos (6,6 karto) įmonėse.
 
Pirmąjį šių metų ketvirtį dirbusios nuostolingai, inžinerinių statinių statybos, specializuotos statybos, oro transporto, apgyvendinimo veiklų įmonės antrąjį ketvirtį uždirbo pelno – atitinkamai 38 mln. , 48,7 mln., 2,4 mln. ir 11,4 mln. litų. Tačiau pastatų statybos įmonės išliko nuostolingos ir jų nuostolis antrąjį ketvirtį buvo didžiausias tarp visų veiklų įmonių (12,5 mln. litų).
 
Vidutinis įmonių pelningumas antrąjį ketvirtį buvo 6,7 procento. Antrąjį 2010-ųjų ketvirtį įmonių pelningumas buvo 3,5 proc., o šių metų pirmąjį ketvirtį – 4,5 procento.
 
Pelningiausios antrąjį ketvirtį buvo naftos gavybos įmonės (128,3 proc.), nuostolingiausios – stacionarinės globos ir slaugos įmonės (minus 48,7 proc.).
 
Pelningai dirbusių įmonių dalis antrąjį šių metų ketvirtį siekė 66,6 proc. ir buvo didesnė nei praėjusių metų antrąjį (58,3 proc.) ir šių metų pirmąjį (57,5 proc.) ketvirtį.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pelnas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką