Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 11d. 11:02

Lietuvos įmonės šiemet uždirbo 3 mlrd. eurų pelno, pajamos buvo 46 mlrd. eurų

Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Grynieji eurai

Lietuvos nefinansinės bendrovės pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo daugiau kaip 3 mlrd. eurų ikimokestinio pelno – 0,6 proc. daugiau nei 2018-ųjų sausio–birželio mėnesiais.

Bendrovių pajamos šiemet, palyginti su 2018 metų pirmuoju pusmečiu, padidėjo 9,6 proc. iki beveik 46 mlrd. eurų, pranešė Statistikos departamentas.

Antrąjį ketvirtį šalies nefinansinių įmonių pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas siekė 24,1 mlrd. eurų – 10,3 proc. daugiau nei šių metų pirmąjį ketvirtį ir 9,5 proc. daugiau nei praėjusių metų antrąjį ketvirtį.

Nefinansinės įmonės antrąjį ketvirtį uždirbo daugiau 2 mlrd. eurų ikimokestinio pelno, beveik trečdalį jo (32 proc., arba 650 mln. eurų) sudarė pelnas iš finansinės ir investicinės veiklos. Neįskaitant šio pelno, įmonių ikimokestinis pelnas per ketvirtį padidėjo 38 proc., o per metus – 3,6 procentais.

Daugiausia pajamų antrąjį ketvirtį gavo didmeninės prekybos įmonės - 5,7 mlrd. eurų. Mažmeninės prekybos bei sausumos transporto įmonės gavo atitinkamai 2,9 mlrd. ir 1,8 mlrd. pajamų.

Daugiausia pelno uždirbo nekilnojamojo turto operacijų veiklos bei didmeninės prekybos įmonės – atitinkamai 187,7 mln. ir 142,8 mln. eurų. Iš apdirbamosios gamybos įmonių daugiausia pelno uždirbo chemikalų ir chemijos produktų gamybos įmonės – 94,8 mln. eurų. Maisto produktų gamybos įmonės uždirbo 34,1 mln. eurų pelno, guminių ir plastikinių gaminių gamybos įmonės – 25,3 mln. eurų.

Antrąjį ketvirtį 61,5 proc. įmonių dirbo pelningai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pelningai dirbančių įmonių dalis ūgtelėjo 0,1 proc. punkto, o palyginti su pirmuoju šių metų ketvirčiu – padidėjo 4,9 proc. punkto.

Vidutinis įmonių pelningumas (ikimokestinio pelno ir pajamų, gautų pardavus prekes ir paslaugas, santykis) antrąjį ketvirtį buvo 8,4 procento. Vienos iš pelningiausių buvo pagrindinių vaistų pramonės gaminių ir farmacinių preparatų gamybos (34,8 proc.) bei teisinės ir apskaitos veiklos (31,7 proc.) įmonės, o nuostolingiausios – odos ir odos dirbinių gamybos (minus 21,2 proc.) įmonės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Verslas Pelnas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką