Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos įmonių gintaro aruodus tuština kinai

Klaipėdoje atveriama Alfredo Jonušo miniatiūrų paroda „Gintaro kelias“.
Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus nuotr. / Alfredo Jonušo miniatiūrų paroda „Gintaro kelias“ eksponatai
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Juvelyrikos parodos „Amber Trip“ vadovas Giedrius Guntorius sako, kad gintaro kainos šiuo metu yra kaip niekad aukštos – per kelerius metus jos išaugo 2–3 kartus. O daugiausia gintaro perka kinai.

„Kas investavo į gintarą prieš 2, 3, 4 metus – tai buvo viena geriausių investicijų. (...) Jeigu vienos rūšies gintaro kilogramas kainavo 400 eurų, tai tos pačios frakcijos gintaras dabar kainuoja daugiau nei tūkstantį eurų“, – Žinių radijo laidai „Verslo ritmu“ sakė G.Guntorius.

Jo teigimu, rinkti gintarą būtų pelningas užsiėmimas, tačiau pačio gintaro šalyje esą nėra: „Mes skelbiame Lietuvoje, kad tai yra mūsų auksas, bet mes neskelbiame, kad čia jo nėra. Visas gintaro lobynas yra Kaliningrado srityje. Mes sakome, kad 95 proc. gintaro keliauja iš Kaliningrado, bet aš galiu pasakyti, kad visas 100 proc. gintaro, tinkamo gamybai, keliauja iš Kaliningrado srities.“

Pasak jo, gintarą perka ir lietuviai, ir pasaulinės kompanijos, tačiau liūto dalį įsigyja kinai. „Ten rinka iki dabar nėra pasisotinusi. Jie (kinai – red.) perka viską,  jie gintarą supranta. Iš čia ir padarytas tas gintaro kainos bumas. Kada gintaras bus populiarus Europoje ar Amerikoje, mes galime nuspėti, bet kiek Kinijoje tęsis šis gintaro poreikis – niekas negali nuspėti“, – kalbėjo „Amber Trip“ vadovas.

G.Guntoriaus teigimu, jei ne šis kinų susidomėjimas gintaru, nei Lietuvoje, nei kaimyninėse šalyse šio vadinamojo Baltijos aukso netrūktų. Šiuo metu, anot jo, gintaru prekiaujančios kompanijos nėra uždaromos, nes šia žaliava apsirūpino prieš pusmetį, tačiau pastebima, kad gintaro aruodai senka.

Žinių radijas
Komentarai
Temos Kinai, Gintaras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką