Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos įmonių plėtrai jau skirta 1,1 mlrd.Lt ES paramos

Derybos
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pasak Ūkio ministerijos, Lietuvos verslininkai remiami žymiai daugiau, nei užsieniečiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos įmonių plėtrai Ūkio ministerija jau skyrė 1,1 mlrd. litų negrąžintinos Europos Sąjungos paramos, rašoma pranešime spaudai.

„Lietuvos įmonės jau konkrečiai pajuto finansinės paramos naudą. Mums labai svarbu, kad kapitalas į Lietuvą būtų įvežamas, o ne išvežamas. Tačiau nereikia pamiršti, kad tų tikslinių sektorių užsienio įmonės, kurias stengiamės pritraukti į Lietuvą, sukuria didelę pridėtinę vertę vietos rinkoje“, – teigia ūkio ministras Dainius Kreivys.

Iš viso negrąžintina parama tiesiogiai Lietuvos įmonių investicijoms Ūkio ministerijos administruojamose priemonėse iki paramos periodo pabaigos sudaro 2,17 mlrd. litų.

Parama Lietuvos įmones pasiekia per daugiau nei 30 paramos priemonių („Naujos galimybės“, „Lyderis“, „Intelektas LT“ ir kt.)  Investuotojams iš užsienio skirta vienintelė priemonė „Invest LT+“. Pagal ją numatyta investuotojams skirti 67,7 mln. litų negrąžintinos paramos.

„Parama užsienio investuotojams yra tik lašas jūroje, palyginti su pinigais, kurie skirti ir jau išmokėti Lietuvos įmonėms. Tiesioginis mūsų šalies verslo plėtros skatinimas yra, buvo ir bus mūsų prioritetas“, – sako ūkio ministras D. Kreivys.

Nuo 2009 metų, kai pradėta skirstyti 2007–2013 metų Ūkio ministerijos administruojama ES parama, iki šios dienos pasirašyta daugiau nei tūkstantis lietuviško verslo paramos sutarčių.

Lietuvos įmonėms parama skirta verslo plėtros, taip pat mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros, inovacijų projektams įgyvendinti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką