Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ir Azerbaidžano verslas imsis neišnaudotų galimybių

 Lietuvos ir Azerbaidžano verslas imsis neišnaudotų galimybių
avenire.lt nuotr. / Lietuvos ir Azerbaidžano verslas imsis neišnaudotų galimybių
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos ir užsienio verslo ryšių žemėlapyje vis daugiau reikšmės žada įgyti Azerbaidžanas. Lietuvos verslo konfederacijos, verslo ir valdžios atstovų delegacija spalio pabaigoje Azerbaidžane susitiko su vietos verslininkais ir valdžios atstovais.

„Azerbaidžanas – svarbus Lietuvos verslo partneris“, – teigia verslo misiją organizavusios Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius Algimantas Akstinas. Pasak jo, Azerbaidžanas pasitiki Lietuvos verslu, jo teikiamų paslaugų kokybe. Paskutiniais metais ypač aktyviai šiame regione pradėjo veikti lietuviškos IT bendrovės. „Tačiau neišnaudojame visų galimybių prekybos ir investicijų srityse, todėl tikiuosi, kad po šio vizito metu vykusių dalykinių susitikimų su verslo partneriais, valstybinėse institucijose bei šiems tikslams veikiančios agentūros „Azpromo“ atstovais ir toliau bus stiprinami dvišaliai santykiai, kurie bus naudingi abejoms pusėms“, – kalbėjo A. Akstinas.

Delegacija dalyvavo ketvirtajame Lietuvos ir Azerbaidžano tarpvyriausybiniame dvišalio bendradarbiavimo komisijos posėdyje Šamkiro mieste, kuriam vadovavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Azerbaidžano mokesčių ministras Fazilis Mamedovas. Kartu su komisijos posėdžiu vyko ir dvišalis verslo forumas.

Azerbaidžanas pasitiki Lietuvos verslu, jo teikiamų paslaugų kokybe. Paskutiniais metais ypač aktyviai šiame regione pradėjo veikti lietuviškos IT bendrovės.

Sesijos dalyviai pabrėžė sėkmingą bendradarbiavimą plėtojant bendrus informacinių technologijų projektus, įgyvendinant ES Dvynių programos projektus turizmo ir radiacinės saugos srityje, akcentavo tiesioginių Lietuvos ir Azerbaidžano aukštųjų mokyklų bendradarbiavimui švietimo srityje. Lietuvos delegacija perdavė Azerbaidžanui asociacijos INFOBALT e-sprendimų paketus, skirtus Azerbaidžano valstybinėms ir savivaldos institucijoms.

Susitikimo metu pasirašytas Ketinimų protokolas dėl Šiaulių ir Šamkiro savivaldybių bendradarbiavimo.

Verslo misijoje dalyvavo 26 įmonių atstovai iš IT, statybų, švietimo, teisinių paslaugų, bioenergetikos, energetikos, NT vystymo, maisto pramonės, konsultacinio sektoriaus bei medicinos turizmo klasterio atstovai.

2013 metais Lietuvos ir Azerbaidžano prekybos apyvarta siekė 105,45 mln. litų (30,54 mln. eurų), o per aštuonis 2014 metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 40 procentų.

A.Akstino teigimu, Lietuva deda visas pastangas, kad dvišalių vizitų metu būtų pasiekti vis geresni ir konkretesni  rezultatai, atitinkantys Lietuvos ūkio subjektų tikslinius interesus bei lūkesčius. Tam yra reikalingos koordinuotos verslo organizacijų ir valstybinių institucijų atstovų pastangos rengiant ir realizuojant derybines pozicijas tokių vizitų metu.

„2013 metais buvo įsteigta Ekonominės diplomatijos taryba, kuri prisideda prie Lietuvos verslo interesų atstovavimo. Lietuva vis labiau plečia savo eksporto rinkas, tam turime visas sąlygas – gaminame ne vieną konkurencingą produktą ir paslaugą. Lietuvos aukštų pareigūnų vizitai su verslininkais tik parodo, kad mūsų šalis siekia atrasti naujas rinkas Lietuvos verslininkams“, – sakė Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius.

2013 metais Lietuvos ir Azerbaidžano prekybos apyvarta siekė 105,45 mln. litų (30,54 mln. eurų), o per aštuonis 2014 metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 40 procentų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką