Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 10 15, 11:59

Lietuvos kelionių organizatoriai dėl Ebolos viruso į Afriką žiūri atsargiau

Didieji kelionių organizatoriai Lietuvoje teigia, kad Vakarų Afrikoje paplitęs Ebolos virusas didelės įtakos turistų srautams nedaro, tuo tarpu mažesnės agentūros pripažįsta jaučiančios keliautojų nerimą, kuris dažnai būna nepagrįstas.
„Lufthansa“ lėktuvas
„Lufthansa“ lėktuvas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mūsų kelionių pasiūloje esančios kryptys yra toli nuo šio viruso stebėsenos šalių. Stebime informaciją ir vadovaujamės Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis“, – BNS sakė kelionių organizatoriaus „Novaturas“ rinkodaros projektų vadovė Dovilė Zapkutė.

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė teigė, kad kraštai, į kuriuos vežami bendrovės klientai, nėra rizikos zonoje.

„Kol kas tai tikrai įtakos nedaro. Kol jis nėra išplitęs į kitus kraštus taip, kad ten būtų rizikinga vykti turistams. Tie kraštai, į kuriuos mes vežame, nėra rizikos zonoje. Nesame šiuo klausimu gavę nei vienos užklausos“, – teigė I.Aukštuolytė

Kol kas tai tikrai įtakos nedaro. Kol jis nėra išplitęs į kitus kraštus taip, kad ten būtų rizikinga vykti turistams.

Kelionių į Afriką organizatorės „GoAfrica“ vadovas Marius Mauragas BNS sakė, kad nepaisant to, jog Ebolos virusas plinta tik Vakarų Afrikoje, žmonės bijo vykti į žemyną.

„Jaučiame sumažėjimą, šiuo metu užklausimų jau nebeturime, nes žmonės bijo važiuoti. Nevykdome kelionių į Vakarų Afriką, bet iš nežinojimo žmonės bijo važiuoti į patį žemyną. Aš pats lapkritį planuoju važiuoti į Keniją, kuri yra rytinėje dalyje. Atstumai didžiuliai. Jeigu nuo Lietuvos iki Indijos yra 8 tūkst. kilometrų, tai nuo Ebolos viruso židinio iki Kenijos yra 7 tūkst. kilometrų. Ta visuotinė panika žmones verčia atsisakyti kelionių. Jau ir seniau esame susidūrę su tuo, kad žmonės mažai pažįsta Afrikos žemyną, nežino atstumų, mažai orientuojasi. Todėl jie žemyną kaip visumą, nors jis yra 3 ar 4 kartus didesnis už Europą. Keliautojų į Afriką ženkliai sumažėjo rugsėjo pabaigoje, kai pirmi Ebolos atvejai buvo užfiksuoti Amerikoje, Europoje“, – sakė M.Mauragas.

Kelionių organizatorės „Travel Planet“ direktorė Gabrielė Štaraitė teigė, kad Ebolos viruso protrūkis daro įtaką žmonių mąstymui.

Šiuo metu užklausų jau nebeturime. Nevykdome kelionių į Vakarų Afriką, bet iš nežinojimo žmonės bijo važiuoti į patį žemyną.

„Žodis Ebola visų lūpose, žmogus, keliaujantis į Šri Lanką, klausia, kaip čia su ta Ebola. Žmonėms, kurie ruošiasi keliauti, ta grėsmė jau yra pakankamai gerai įkalta ir gal žmonės sprendimų dar priešingų nepriima, bet bent jau apie tai galvoja“, – BNS sakė G.Štaraitė

„Sausio mėnesį planuoju su keliautojų grupe vykti į Etiopiją, kaip tik prieš porą savaičių buvome susitikę ir aptarėme, ar tas noras išlikęs. Iš 12 žmonių du pakeitė planus. Bet likę 10 apsvarstėme visus už ir prieš ir nusprendėme, kad tikrai keliaujame, nebent iki to laiko Ebola bus ir Etiopijoje. Bet pagal šiandieninę situaciją nusprendėme, kad savo planų tikrai nekeičiame ir keliauti į Afriką neatsisakome. Visi atsargiai stebime, o į Vakarų Afriką kelionių neorganizuojame“, – sakė G.Štaraitė.

Nuo Ebolos viruso mirė daugiau kaip 4 tūkst. žmonių. Daugiausia ligos atvejų užfiksuota Liberijoje, Siera Leonėje ir Gvinėjoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką