Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos–Lenkijos dujotiekis gali kainuoti per 1,6 mlrd. Lt

Zemelapis (LLDJ)
„Lietuvos dujų“ žemėlapis / Žemėlapis (LLDJ)
Šaltinis: 15min
0
A A

Planuojamas Lietuvos–Lenkijos dujotiekis, sieksiantis 562 km, galėtų kainuoti daugiau nei 1,6 mlrd. Lt, parodė Lenkijos–Lietuvos dujotiekių jungties verslo aplinkos analizė.

Ši jungtis integruotų Baltijos šalis į Europos Sąjungos dujų rinkas ir per „Swinoujscie“ suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą sukurtų prieigą prie pasaulinės suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) rinkos.

Preliminariais skaičiavimais, Lenkijos–Lietuvos dujotiekių jungties ilgis būtų 562 km. Šios jungties pajėgumai būtų tokie, kad ja į Baltijos šalis būtų galima transportuoti iki 2,3 mlrd. kubinių metrų  dujų per metus. Preliminari statybos kaina – 471 mln. eurų (per 1,6 mlrd. Lt), didžioji dalis investicijų būtų Lenkijos teritorijoje.

„Su šiuo projektu susijęs platus suinteresuotų šalių ratas ir regiono mastu didelės investicijos, todėl reikėtų labai kruopščiai ir atsakingai išnagrinėti, koks galėtų būti optimalus ir subalansuotas visiškos Baltijos šalių integracijos į ES dujų rinkas sprendimas. Kartu su savo partnere bendrove GAZ-SYSTEM S.A. mes toliau įgyvendinsime šį projektą ir tikiuosi, kad kitos suinteresuotos šalys iš Baltijos valstybių taip pat jame dalyvaus“, – kalbėjo „Lietuvos dujų“ generalinis direktorius Viktoras Valentukevičius.

Lenkijos–Lietuvos dujotiekių jungties verslo aplinkos analizę pagal trišalę sutartį, pasirašytą su Lietuvos ir Lenkijos dujų perdavimo sistemų operatoriais („Lietuvos dujos“ ir GAZ-SYSTEM S.A.), atliko ERNST & YOUNG BUSINESS ADVISORY LLC & PLP.

Neseniai „Lietuvos dujos“ ir GAZ-SYSTEM S.A priėmė sprendimą dėl naujo projekto etapo – Lenkijos–Lietuvos dujotiekių jungties galimybių studijos. Per ateinančias savaites bus paskelbtas konkursas šiai galimybių studijai parengti. Ji turėtų būti baigta 2012 m. ketvirtąjį ketvirtį. Tada numatoma atlikti išsamų rinkos poreikių vertinimą ir kitus reikalingus darbus, siekiant gauti Lenkijos–Lietuvos dujotiekių jungčiai statyti būtinąją ES paramą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką