15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Lietuvos paslaugų eksportas trečiąjį ketvirtį mažėjo lėčiau nei importas

Lietuvos paslaugų eksportas praėjusių metų trečiąjį ketvirtį buvo 2,7 mlrd. eurų – 14,2 proc. mažesnis nei tuo pat metu užpernai. Tuo metu paslaugų importas sudarė 1,4 mlrd. eurų – 23,5 proc. mažiau.
Vilkikai
Vilkikai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Importas Eksportas

Paslaugų balanso perviršis per metus sumažėjo 1,5 proc. iki 1,3 mlrd. eurų ir sudarė 9,8 proc. BVP, skelbia Lietuvos bankas ir Statistikos departamentas.

Sparčiausiai trečiąjį ketvirtį, palyginti su 2019-ųjų atitinkamu laikotarpiu, krito kelionių paslaugų eksportas (76,1 proc.) bei importas (76,7 proc.).

Didžiausią paslaugų eksporto ir importo dalį – atitinkamai 64,2 ir 57,1 proc. – sudarė transporto paslaugos. Pernai metų trečiąjį ketvirtį didžiausias perviršis (706,7 mln. eurų) buvo kelių transporto paslaugų balanso, o didžiausias deficitas (23,9 mln. eurų) – jūrų transporto paslaugų balanso.

Paslaugų eksportas į Europos Sąjungos (ES) valstybes sudarė 70,1 proc. viso paslaugų eksporto ir, palyginti su praėjusių metų atitinkamu ketvirčiu, sumažėjo 8,1 proc. Paslaugų importas iš ES valstybių sudarė 64,8 proc. paslaugų importo ir per metus sumažėjo 17,7 proc.

Pagrindinė Lietuvos paslaugų eksporto partnerė trečiąjį 2020-ųjų ketvirtį buvo Vokietija – eksportas į šią šalį per metus sumažėjo 5,9 proc. Daugiausia į Vokietiją eksportuota transporto (76,9 proc.) ir kitų verslo paslaugų (6,4 proc.).

Didžiausia paslaugų importo partnerė buvo Lenkija – importas iš šios šalies sumažėjo 17,8 proc. Daugiausiai Lietuvos paslaugų tiekėjai į Lenkiją eksportavo transporto (80,6 proc.) ir kitų verslo paslaugų (8,6 proc.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius