Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos turizmo atstovybės užsienyje: „Nėra vieno recepto, kaip prisivilioti turistus į Lietuvą“

Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė įsitikinusi,  kad Lietuvos turizmo užsienyje atstovybių veiklos rezultatai – nevienadieniai.
Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė įsitikinusi, kad Lietuvos turizmo užsienyje atstovybių veiklos rezultatai – nevienadieniai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva viena pirmųjų Europoje pasiryžo eksperimentui – šalies turizmo atstovavimą užsienyje patikėjo tarptautinėms bendrovėms, o ne į užsienį deleguotiems lietuviams.

„Praėjus pirmajam Lietuvos turizmo užsienyje atstovybių veiklos pusmečiui galime įvertinti pradinius rezultatus. Restruktūrizavę atstovavimą Lietuvoje mes sutaupėme mažiausiai 0,5 mln. Lt per metus. Be to, aiškus tarptautinės šalies rinkodaros profesionalų darbo rezultatas: padidėjo turistų susidomėjimas Lietuva, didėja šalies žinomumas, kitokia atvykstančių turistų struktūra. Pagal naujausią statistiką beveik trečdaliu padaugėjo turistų iš Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Rusijos. Tikimės, jog baigėsi lenkų turistų srauto į Lietuvą kritimas, justi augimas. Neabejojame, kad šie laimėjimai – netrumpalaikiai“, – džiaugiasi Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Pasak jos, įvykdyta ir kitų pokyčių: atstovavimas Vokietijoje iš Berlyno buvo perkeltas į Miuncheną, Ispanijoje – iš Barselonos į Madridą, Italijoje – iš Romos į Milaną, Skandinavijos šalys buvo sujungtos, ir Lietuvos turizmo atstovybė iš Helsinkio perkelta į Stokholmą.

Po konferencijos pažintiniame ture po Lietuvą dalyvaujantys Lietuvos turizmo  užsienyje atstovybių darbuotojai susipažino ir su turizmo naujovėmis Biratone.
Po konferencijos pažintiniame ture po Lietuvą dalyvaujantys Lietuvos turizmo užsienyje atstovybių darbuotojai susipažino ir su turizmo naujovėmis Birštone.

Naujos Lietuvos turizmo atstovavimo sistemos privalumai ir pirmieji rezultatai buvo aptarti Valstybinio turizmo departamento rugsėjo 3 d. surengtoje konferencijoje „Lietuvos turizmo žinomumo didinimas tikslinėse užsienio rinkose: geroji praktika ir kryptys ateičiai“. Joje dalyvavę atstovybių vadovai pripažino, jog kiekvienos šalies turistai skirtingi, tad į Lietuvą jie pritraukiami įvairiais būdais.

„Britų turistus į Lietuvą vilioja kulinarijos turai, SPA bei sveikatinimo paslaugos, taip pat jie mielai renkasi atostogas Lietuvos kurortuose. Didžiausias iššūkis reklamuojant Lietuvą kaip patrauklią turistinę šalį – nacionalinio oro vežėjo nebuvimas. Tačiau stengiamės tai vertinti kūrybiškai – kitų metų pavasarį organizuojame ralį Londonas–Vilnius. Pagrindinis jo tikslas – kad britai suprastų, jog Lietuvą nesudėtinga pasiekti net kemperiu“,– įsitikinusi kompanijos „Represesntation Plus“ vykdančioji direktorė Alison Dryer, atstovaujanti Lietuvai Jungtinėje Karalystėje.

Atstovybė Anglijoje nuo šių metų skiria ir Lietuvos turizmo ambasadorius užsienyje. Pirmuoju paskelbtas akordeonistas Martynas Levickis.

Pasak Skandinavijos šalių (Švedijos, Norvegijos, Suomijos) atstovybės vadovo Gorano Nilervallo, Lietuva yra šalis, turinti geriausią Europoje kainos ir kokybės santykio efektyvumo, lyginant atostogų paketus skandinavų turistams, indeksą. Jie taip pat džiaugiasi geru susisiekimu – keltu iš Skandinavijos šalių į Klaipėdą.

Taip pat konferencijoje dalyvavo Miguelis Urresti (Ispanija), Lisa Bigoni (Italija), Miroslavas Bebakas (Lenkija), Zelie Breval (Prancūzija), Suvi Makinen (Vokietija).

Kontaktų mugės metu apie 100 Lietuvos turizmo verslo atstovų supažindino Lietuvos turizmo atstovybių užsienyje darbuotojus su turizmo ištekliais Lietuvoje ir prostate savo paslaugas.

Konferenciją organizavo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Projektas įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudo skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

logotipai
 
Pavadinimas
Pavadinimas

 

Temos Turizmas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką