-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos verslas ieško nišų įsilieti į Kinijos rinką

Kinijos rinką Lietuva laiko prioritetine ir joje artimiausiu metu bus koncentruojamos valstybės eksporto skatinimo priemonės.
Kinijoje, Šanchajuje, netrukus duris atvers antras pagal aukštį pasaulyje pastatas
Kinijoje, Šanchajuje, netrukus duris atvers antras pagal aukštį pasaulyje pastatas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Kinija

Pastebimos tendencijos, kad Kinija skiria ypatingą prioritetą bendradarbiavimui su Rytų ir Vidurio Europos valstybėmis.

Šią savaitę Sudžou mieste vykusiame 5-ajame Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių ekonomikos ir prekybos forume Kinijos premjeras paskelbė, kad iš dviejų specialių fondų jau skirta 13 milijardų JAV dolerių infrastruktūriniams projektams šiame Europos regione vykdyti.

Kinija skiria ypatingą prioritetą bendradarbiavimui su Rytų ir Vidurio Europos valstybėmis.

Taip pat planuojama aktyvinti bendradarbiavimą ne tik transporto ir logistikos projektų srityse, bet daug dėmesio skirti universitetų ir akademinės bendruomenės projektams, skatinti kultūrinius mainus, bendrus ilgalaikius investicinius projektus, kurie atneštų naudą tiek kinų, tiek Europos įmonėms.

„Šios verslo misijos metu Lietuvos verslas turėjo puikią progą pasitikrinti savo galimybes ir surasti nišas įsilieti į Kinijos rinkas: mūsų įmonės prisistatė dviejuose verslo forumuose, kuriuos šią savaitę, su LPK partnerių – analogiškų kinų verslo organizacijų – pagalba, surengėme Pekine ir Šanchajuje. Juose dalyvavo daugiau nei 100 Kinijos kompanijų, kurios buvo specialiai atrinktos Lietuvos įmonių prašymu, kaip potencialūs ar jau esami verslo partneriai,“ – teigė Osvaldas Čiukšys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) generalinis direktorius.

Šanchajuje Lietuvos verslininkai susitiko su Danijos pramonininkų konfederacijos „Danske Industri“ atstovais, su kuriais LPK šiais metais pasirašė bendradarbiavimo sutartį, leidžiančią Lietuvos įmonėms pasinaudoti kolegų iš Danijos atstovybių užsienyje paslaugomis, įvedant lietuviškas prekes, paslaugas ir verslo modelius į Kinijos rinką, suteikiant mūsų įmonėms ofiso patalpas, teisininkų, konsultantų, marketingo, išmuitinimo ir kitas labai reikalingas paslaugas.

„Susitikime su danais buvo aptarti konkretūs įėjimo ir įsitvirtinimo Kinijos rinkoje pavyzdžiai, o kartu dalyvavęs ūkio ministras Evaldas Gustas išreiškė viltį, kad dalį paslaugų kainos galima bus dengti iš eksporto plėtrai skirtų programų lėšų,“ – sako LPK generalinis direktorius.

Savaitės pradžioje Pekine pasirašyta 11 svarbių ketinimų protokolų dėl labai konkrečių Lietuvos ir Kinijos įmonių projektų energetikos, logistikos ir transporto bei kitose verslo srityse.

Verslo misijoje į Kiniją dalyvavo daugiau nei 40-ties Lietuvos įmonių atstovai iš transporto, technologijų, paslaugų sektorių, maisto ir gėrimų pramonės, taip pat Lietuvos universitetų, užsienio investicijų plėtros agentūrų atstovai.

Verslo misija vyko Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus oficialaus vizito į Kiniją metu. Pasak ekspertų, kinams labai svarbūs oficialių pareigūnų vizitai – jei įmonės atvyksta kartu su oficialiais asmenimis, tai garantuoja vietinių verslininkų pasitikėjimą.

Lapkričio pradžioje Kinija buvo įtraukta į sutrumpintą Lietuvos prioritetinių eksporto rinkų, į kurias, įvertinus jų potencialą, siūloma koncentruotis Lietuvai, sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius