TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos verslininkai skatinami investuoti Afganistane

Čagčarano pakraštys
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Čagčarano pakraštys
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Lietuvos verslo konfederacijos(ICC Lietuva) biure lankėsi Afganistano prezidento Hamid Karzai vyriausiasis patarėjas ekonomikai Sham L.Bathija. Susitikimo su verslo organizacijos, atstovaujančios didžiausias paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones, vadovais metu buvo pristatytos galimybės Lietuvos verslui aktyviau dalyvauti Afganistano vystymui skirtose donorų programose, skatinti eksportą ir kitaip gilinti šalių ekonominį bendradarbiavimą.

S.L. Bathija ypač sudomimo Lietuvos įmonių ir verslo organizacijų galimybės teikti paslaugas, konsultuojant  Afganistano verslo ir valdžios visuomenę tarptautinių verslo standartų diegimo, verslo savireguliacijos, geresnio valdžios reglamentavimo srityse, perimant tarptautinę arbitražo teisminės praktikos patirtį, diegiant IT, komunikacijų, inžinerinius sprendimus, teikiant prekių pervežimo iš Klaipėdos uosto, statybų ir subrangovų paslaugas valstybių–donorių finansuojamose  vystymo programose.

Prezidento patarėjas pabrėžė, jog šiandien Afganistanas atsigręžia į savo istoriškai gilias verslo tradicijas, kurios buvo pamirštos iki pat 2001 metų, kuomet  prezidentas Hamid Karzai  atėjo į valdžią. S.L.Bathija pabrėžė palaikantis šiltus šeimyninius ryšius su prezidento Hamid Karza dinastija. Prieš septyniasdešimt – aštuoniasdešimt   metų, šiandieninio prezidento tėvui vadovaujant Afganistano prekybos rūmams,  S.L. Bathijos tėvas esą dirbęs jo patarėju.

„Vystyti  ir plėtoti pramonę  – šiandien Afganistane svarbiausia užduotis. Valstybių – donorių programų  lėšos užtikrina didelę paramą vystomai  pramonės infrastruktūrai, todėl draugiškos Afganistanui šalys, tokios kaip Lietuva, gali ženkliai prisidėti prie mūsų šalies gerovės kūrimo,“ – pranešime spaudai cituojamas Sham L.Bathija.

S.L.Bathija pabrėžė, jog Afganistanas į savo vystymo programas siekia įtraukti mažesnes valstybes, turinčias vertingą demokratizacijos ir persiorientavimo į rinkos ekonomiką patirtį.

„Drąsiausioms Lietuvos įmonėms atsiveria neblogos galimybės. Lietuvos verslininkai turėtų ryžtingiau  pažvelgti į galimybę tiek eksportuoti maisto produkciją, tiek teikti inžinerines, statybų, verslo ir valdymo standartų diegimo, transporto infrastruktūros tobulinimo ir kitas paslaugas Afganistane“, – cituojamas Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas, kuris 2010 m. pavasarį pats lankėsi Afganistane, valstybinės delegacijos vizito metu Goro provincijoje.

Pasak Valdo Sutkaus lietuviai užsakymų galėtų tikėtis būtent Goro provincijoje, kurios atkūrimui vadovauja Lietuva. Amerikiečiai Afganistanui atstatyti rengiasi skirti milijardus dolerių: tiesti naujus kelius, administracinius pastatus. „Kabule planuojamas naujas kvartalas. Laimėjusios bent kelis konkursus mūsų įmonės galėtų neblogai uždirbti,“ – aiškino Valdas Sutkus.

2009 m. Lietuvos eksportas į Afganistaną sudarė 13 mln. litų (3,8 mln. eurų) ir, lyginant su 2008 m., sumažėjo 58 proc. 2009 m. Lietuvos importas iš Afganistano siekė 1,6 mln. litų (0,46 mln. eurų) ir lyginant su 2008 m., padidėjo 2028 kartus (nuo 800 litų 2008 metais). 2009 m. Lietuvos ir Afganistano prekybos apyvarta buvo 14,6 mln. litų (4,2 mln. eurų). Lietuvos prekybos balansas su Afganistanu teigiamas ir sudarė 11 mln. litų (3,2 mln. eurų). Tiesioginių Afganistano investicijų Lietuvoje ir tiesioginių Lietuvos investicijų Afganistane 2010 m. sausio 1 d. nėra.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką