Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Linas Agro Group“ – brangoka, sako specialistai

Šaltinis: BNS
0
A A

Į biržą žengiančios vienos didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio verslo įmonių grupės „Linas Agro Group“ dabartinė akcijos buhalterinė vertė yra apie 3,8 lito, o pagal pirminio akcijų platinimo kainą įmonės akcijos kainos ir buhalterinės vertės santykis siekia nuo 0,5 iki 0,66, tačiau emisiją išplatinus šis rodiklis keisis ir sieks apie 0,8.

Kapitalo rinkos specialistai be to mini, kad pagal akcijos kainos ir pelno santykį bendrovė yra brangoka – pagal siūlomą akcijos minimalią kainą šis įmonės rodiklis siekia daugiau kaip 11, nors biržos flagmanu vadinamo „Teo LT“ nesiekia ir 9, penktadienį rašo „Verslo žinios“.

„Linas Agro Group“ grynosios finansinės skolos ir pelno, neatskaičius palūkanų, mokesčių, nusidėvėjimo ir amortizacijos santykis 2008–2009 metų, pasibaigusių birželio 30–ąją, yra 2,1.
„Linas Agro Group“ per pirminį viešą akcijų pasiūlymą tikisi pritraukti iki 140 mln. litų papildomų lėšų, kurias norėtų panaudoti verslo plėtrai bei padengti dalį skolų.

„Swedbank“ pirminio akcijų platinimo organizatoriaus Jonas Kvedaravičius sako, kad nuo finansinių metų pabaigos bendrovės skolos sumažėjo apie 30 mln. litų ir dabar šis rodiklis siekia apie 1,7. „Bankui šiais kriziniais laikais priimtinas minėtas rodiklis yra apie 3,5, o normaliais laikais – 4–5“.

Rinkos dalyviai pabrėžia, kad žemės ūkio sektorius yra perspektyvus ir tai, kad į rinką ateina naujų bendrovių, reikėtų vertinti teigiamai.

„Reikia tuo džiaugtis, nes bet kuriuo atveju visų pirma tai yra sektinas pavyzdys kitiems. Kita vertus, naujos bendrovės pasirodymas biržoje didina investuotojų pasirinkimą“, – sako SEB banko vyresnysis finansų makleris Arvydas Jacikevičius.

Anot J. Kvedaravičiaus, akcijų rinkos visame pasaulyje sparčiai atsigauna, pinigai grįš ir į Baltijos šalių biržas, mat „instituciniai investuotojai jau garsiai kalba apie tai, kad yra tinkamas metas investuoti, ir dairosi naujų perspektyvių bendrovių.“

„Be to, Lietuva jau yra sulaukusi ekonomikos augimo ciklo priešaušrio, tad metas investuoti, manome, yra palankus. Todėl “Linas Agro Group„ akcijų siūlymas turėtų būti patrauklus bei aktualus tiek vietos, tiek užsienio investuotojams“, – tikina jis.

Anot „Swedbank“ specialistų, „Linas Agro Group“ pasiūlymas „yra aktualus norintiems pelningai investuoti vidutiniam ar ilgesniam laikotarpiui, taip pat siekiantiems išskaidyti investicijų portfelį.“
Vis tik rinkoje apgailestaujama, kad „Linas Agro Group“ įmonių grupėje nėra biodegalų gamyba užsiimančios bendrovės „Mestilla“, kurios valdyme dalyvauja „Linas Agro Group“ akcininkai.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
LINAS AGRO GROUP, AB
Vadovas: Darius Zubas Darbuotojų sk.: 8 2015m . Pajamos: 0,5 - 1 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką