2026-03-06 14:01

„Litgrid“ už 3 mln. eurų pertvarkys nebenaudojamą „LitPol Link“ keitiklių sistemą

Sinchronizavus elektros tinklus nebenaudojami jungties su Lenkija „LitPol Link“ srovės keitikliai už beveik 3 mln. eurų (be PVM) bus pertvarkyti, taip didinant sistemos patikimumą.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
„Litgrid“ pastotėjė Alytuje pristatyti pirmieji sinchroniniai kompensatoriai jungčiai su kontinentinės Europos tinklais
„Litgrid“ pastotėjė Alytuje pristatyti pirmieji sinchroniniai kompensatoriai jungčiai su kontinentinės Europos tinklais / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„LitPol Link“ nuolatinės srovės keitiklio valdymo sistemą iki 2027 metų ketvirtojo ketvirčio atnaujins elektros darbų bendrovė „Aedilis“, penktadienį pranešė perdavimo tinklo operatorė „Litgrid“.

Keitikliai iki Baltijos šalių sinchronizavimo su Vakarų Europos tinklais pernai vasarį buvo naudojami elektros mainams tarp skirtingų sistemų – kintama elektros srovė būdavo keičiama į nuolatinę, o kitoje keitiklio pusėje vėl paverčiama kintama srove.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą