TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

LLRI: Idealiausios savivaldybės – Klaipėdos ir Kauno rajono

Rūta Vainienė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Rūta Vainienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė savivaldybių indeksą. Iš miestų jame geriausiai jame įvertina Klaipėda (59,1 balo iš 100), iš rajonų – Kauno (60,7 balo).

„Klaipėdoje geriausiai įvertintos sritys – savivaldybės valdymas, investicijos ir plėtra, komunalinis ūkis“, – teigė LLRI ekspertas Vytautas Žukauskas.

Antra vieta skirta Panevėžio miestui, toliau rikiuojasi Alytus, Vilnius, Kaunas, Šiauliai ir Palanga. Tarp rajonų pirmauja Kauno, Birštono, Šilalės, Marijampolės rajonai. Tarp rajonų blogiausiai sekasi Šalčininkų, Utenos, Švenčionių, Kupiškio ir Neringos rajonams.

Gyventojui geriausia vieta gyventi išrinktas Alytus ir Kauno rajonas. Sostinėje neigiamai įvertintas švietimas, turto valdymas, sveikata ir mokesčiai, gerai vertinamas komunalinis ūkis, administracija, socialinė rūpyba, investicijos ir plėtra.

Skolų turi beveik visi

Šių metų pradžios duomenimis, kreditorinių įsiskolinimų neturėjo 17 iš 60 vertintų savivaldybių.

Didžiausias įsiskolinimas buvo Vilniaus mieste ir siekė 522 Lt vienam gyventojui.

Vidutinis visų Lietuvos savivaldybių įsiskolinimas, tenkantis vienam gyventojui, siekia 27 Lt.

Skolų metų pradžioje neturėjo vos trys savivaldybės – Birštono, Vilniaus rajono ir Visagino. Didžiausia skola, tenkanti vienam gyventojui, buvo Neringoje – 700 Lt..

LLRI teigimu, savivaldybės tarpusavyje labai konkuruoja – ir investicijomis, ir gyventojų skaičiumi, ir siekdamos gauti Europos Sąjungos paramą.

„Konkurencija gyventojams naudinga“, – sakė LLRI prezidentė Rūta Vainienė, pabrėždama, kad savivaldybių indeksas reikalingas tam, kad žmonės galėtų pasirinkti, kur Lietuvoje jam geriausia dirbti, gyventi, investuoti ir pan.

LLRI teigia, kad ideali savivaldybė yra tokia, kuri taupo pinigus, skaidriai naudoja biudžeto lėšas, mažina mokesčių naštą, kuria palankią terpę verslui, gyvena pagal savo pajamas.

„Na, kur problemos sprendžiamos lengvai ir greitai. Svarbu, kad sprendžiamos“, – pabrėžė R.Vainienė.

Kiekvienai savivaldybei LLRI pateikė ir patarimų, kur galėtų pasitempti ir taip pagerinti gyventojų ir įmonių padėtį. Ne vienai jų pasiūlyta sumažinti žemės mokesčio tarifą, nekilnojamojo turto mokesčio tarifą, panaikinti teritorinį mokyklų suskirstymą, patvirtinti turto valdymo strategiją ir pan.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką