Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LLRI: NT mokestis gyventojams įvedamas apeinant teisines procedūras

Brangiausias namas pasaulyje
exklusiv-haus.ch projekto vizualizacija / Brangiausias namas pasaulyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyventojų nekilnojamąjį turtą (NT) apmokestinantis įstatymas priimtas neteisėtai, formaliai apėjus LR įstatymų reikalavimus ir todėl neturėtų įsigalioti nuo 2012 m. pradžios, teigia Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI).

Ketvirtadienį Seimas priėmė gyventojų NT apmokestinantį įstatymą, kurio įsigaliojimas numatytas nuo 2012 m. sausio 1 d. Mokesčių administravimo įstatyme numatyta, kad nauji mokesčiai, tarifai ir kiti mokesčių pakeitimai negali įsigalioti anksčiau nei po 6 mėnesių nuo jų paskelbimo „Valstybės žiniose“ dienos. Šis reikalavimas netaikomas vieninteliu atveju – su atitinkamų metų biudžetu susijusiems mokesčių pakeitimams.

„Pats Seimas yra įteisinęs saugiklį, kad nebūtų skubiai keičiami ir didinami mokesčiai, o  visuomenė turėtų laiko pasiruošti mokesčių pakeitimams. Tačiau vakar Seimas ciniškai apėjo savo paties sukurtą saugiklį,“ – teigia LLRI ekspertė Kaetana Leontjeva.

Teikdama Seimui biudžeto projektą spalio 14 d., Vyriausybė neteikė gyventojų NT apmokestinimo įstatymo projekto ir valstybės biudžete nebuvo numačiusi jokių pajamų iš šio mokesčio.

Tokį projektą gruodžio 9 d. įregistravo 5 Seimo nariai, todėl jo negalima laikyti susijusiu su biudžetu ir jam privalo galioti 6 mėn. įsigaliojimo terminas. Tai buvo konstatuota ir Seimo Teisės departamento išvadoje, kur teigta, kad „įstatymo projekto nuostatos įsigaliotų jas oficialiai paskelbus, tačiau tai prieštarautų Mokesčių administravimo įstatymo 3 straipsnio 3 daliai“.

„Svarbu tai, kad NT mokestis gyventojams neatsispindėjo 2012 m. biudžeto projekte, kaip to reikalauja teisėkūros procedūros ir tik likus vienai dienai iki biudžeto priėmimo, Vyriausybė pateikė priedą, numatantį papildomas pajamas iš NT mokesčio gyventojams“, – stebisi K. Leontjeva.

LLRI atkreipia dėmesį į tai, kad 6 mėn. įsigaliojimo reikalavimas yra skirtas tam, kad mokesčių mokėtojai galėtų deramai pasiruošti. Jų pasiruošimui įtakos neturi aplinkybė, ar mokestis įvedamas su biudžetu ar be biudžeto, todėl galimybė apeiti šį reikalavimą turi būti panaikinta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką