Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 6d. 16:47 , Atnaujinta: 2014 sausio 6d. 17:26

Loreta Graužinienė toliau žarsto pažadus pensininkams ir mažai uždirbantiems

Loreta Graužinienė
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Loreta Graužinienė
Seimo pirmininkė sako sieksianti įtikinti valdančiuosius pradėti kompensuoti pensijas dar šiemet. „Darbietė“ Loreta Graužinienė toliau kartoja, kad reikia rasti kompromisą ir minimalią algą padidinti iki 1509 litų.

„Ministrė (socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė – BNS) turi pasiruošusi savo siūlymus ir planą, darbo grupė turėtų iki pavasario sesijos pateikti įstatymą dėl pensijų kompensavimo. Ir nuo to, kaip greitai Seimas priims įstatymą, kaip greitai prezidentė pasirašys, taip greitai būsime pasiruošę kompensuoti“, – LRT televizijai pirmadienį sakė Seimo vadovė.

Ji sakė, kad sprendimas priklauso tik nuo politikų valios: ar bus grąžinama visiems iš karto, ar pradžioje tik vyriausiems pensininkams.

„Kalbėjome apie lėšų šaltinius ir apie pasirinkimą. Bus siūlomi du variantai ir mes diskutuosime, ar proporcingai grąžinti visoms grupėms, ar pagal amžiaus grupes. Mano asmenine nuomone, pirmiausia reikia grąžinti vyresnio amžiaus žmonėms, nes ir poreikis pinigų yra ženkliai didesnis“, – teigė L.Graužinienė.

Pasak jos, reikia rasti galimybių ir kompromisą, kad minimali mėnesio alga (MMA) būtų ne mažiau kaip 1509 litai.

„2014 metai yra derybų laikotarpis tarp profsąjungų, verslo ir politikos atstovų. Per 2014 metus mes tikrai turime rasti būdų, pinigų, galimybių ir kompromisą, kaip 2015 metais minimali alga būtų ne mažiau kaip 1509 litai. (...) Nes tai yra mūsų visų koalicijos partnerių susitarimas, prieš tvirtinant Vyriausybės programą. Čia – derybų klausimas, todėl trišalė taryba pradės darbą“, – sakė L.Graužinienė.

Pasak jos, verslas turi suprasti, kad norint įsivesti eurą, reikia padidinti gyventojų pajamas, o pavertus 1500 litų į eurus, suma bus nedidelė.

„Verslas turi suprasti, kad jeigu verslui aktualu, kad Lietuvoje būtų įvestas euras, tai mums, kaip politikams, labai aktualu, kad žmonės, gaunantys mažesnes pajamas, turėtų galimybę įpirkti maisto produktus ir užtikrinti paprasčiausią savo pragyvenimą. Tai tas 1500 litų, jeigu paversti eurais, tai jau ganėtinai mažai“, – samprotavo Seimo pirmininkė.

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę siūlymus iš karto po euro įvedimo padidinti MMA 500 litų – nuo 1000 iki 1500 litų – pavadino naiviais. Pasak jos, tokiu atveju reikėtų rasti lėšų ir kitų atlyginimų didinimui, kad būtų išlaikytos darbo užmokesčio proporcijos, be to, neaišku, kaip reikėtų sulaikyti infliaciją.

Dėl pastarosios, pasak I.Šimonytės, problemų kiltų su Europos Komisija, kuri ne tik prižiūri, kaip šalis atitinka Mastrichto kriterijus prieš įsivedant eurą, bet ir kaip išlaiko jų tvarumą po naujos valiutos įvedimo.

Finansų ministras Rimantas Šadžius prieš Naujuosius metus teigė, kad 1500 litų minimali mėnesio alga iškreiptų makroekonomines proporcijas. Jis teigė, kad kasmet minimali alga galėtų augti tiek, kiek vidutinis darbo užmokestis – po maždaug 5 proc.

L.Graužinienė yra sukritikavusi tokius R.Šadžiaus teiginius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką