Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 12d. 23:53

Lotynų Amerika – būsimoji pasaulio ekonomikos raudonoji zona

Ekvadoro sostinė Kitas
Ekvadoro sostinė Kitas

Graikiją būtina nedelsiant gelbėti, o Kinijos akcijų rinkoje prasidėjo sąmyšis. Tačiau pasaulio ekonomika greitai gali susidurti su dar vienu iššūkiu, šį kartą – Lotynų Amerikoje, rašo naujienų svetainė cnn.com.

Visų didžiųjų Lotynų Amerikos šalių ekonomikų augimas pastaruoju metu lėtėja arba jos traukiasi.

Pasaulio bankas prognozuoja, kad 2015 m. bus blogiausi metai Lotynų Amerikai nuo pat pasaulinės finansų krizės.

Pasaulio bankas prognozuoja, kad 2015 m. bus blogiausi metai Lotynų Amerikai nuo pat pasaulinės finansų krizės. Maža to, šiuo metu dvi blogiausius rodiklius pasaulyje demonstruojančios akcijų biržos yra įsikūrusios šiame regione.

Be to, ekspertai perspėja, kad Lotynų Amerikoje, kurios ekonomika yra du kartus didesnė už Indijos, reikalai ir toliau gali blogėti.

Kinija yra didžiausia daugelio Lotynų Amerikos šalių prekybos partnerė, tačiau JAV pastaraisiais mėnesiais čia taip pat siekė sustiprinti savo pozicijas. Vis dėlto, vangus Kinijos ūkio atsigavimas šio regiono ekonomiką traukia žemyn.

„Tikimės labai labai silpno augimo. Brazilija yra blogoje padėtyje, Argentina ne ką geresnėje. Čilės augimas sulėtėjo. Peru augimas taip pat ženkliai lėtėja“, – sakė finansinių paslaugų bendrovės „Wells Fargo Securities“ vyriausiasis ekonomistas Eugenio Alemanas.

Tačiau tai tik pradžia. Venesuela tikriausiai gali būti laikoma pačią blogiausią pasaulio ekonomiką turinčia šalimi su milžiniška infliacija. Jos kaimynėje Kolumbijoje įsikūrusi blogiausius rodiklius 2015 m. demonstruojanti akcijų birža. Antrą pagal blogumą pasaulio birža įsikūrusi Peru.

Pirmąjį XXI a. dešimtmetį regionas klestėjo dėl pasaulio rinkose, o ypatingai Kinijoje, didelę paklausą turėjusių žaliavų, tokių kaip geležis, varis ar maisto produktai.

Pirmąjį XXI a. dešimtmetį regionas klestėjo dėl pasaulio rinkose, o ypatingai Kinijoje, didelę paklausą turėjusių žaliavų, tokių kaip geležis, varis ar maisto produktai.

Tačiau dabartinė sumaištis Kinijos finansų rinkose reikš mažėsiančius Lotynų Ameriką pasiekiančių pinigų srautus.

Regionas taip pat jau nukentėjo ir dėl atpigusių pasaulinių naftos kainų.

Dėl JAV dolerio stiprėjimo 2015 m. lotynų amerikiečiams taip pat pasidarė gerokai brangiau pirkti importuotas prekes, o įmonėms pasunkėjo skolų, paimtų doleriais, našta.

Nuo metų pradžios Kolumbijos nacionalinė valiuta pesas JAV dolerio atžvilgiu nuvertėjo 13 proc. o Brazilijos realas 21 proc.

Dar vienu Vašingtono smūgiu Lotynų Amerikai šiais metais gali tapti JAV Federalinio rezervo banko sprendimas padidinti bazinę palūkanų normą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką