Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LVLKA: vartojimas atsigauna – vidutinė vartojamoji paskola bei lizingas auga

Kredito kortelė
Photos.com nuotr. / Kredito kortelė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos vartojimo lizingo ir kredito asociacijos (LVLKA) duomenimis ūgtelėjo vidutinė vartojamoji paskola ir lizingas. Pasak asociacijos direktoriaus Pranciškaus Gerulio, rezultatai rodo, jog kreditų bei lizingo rinka atsigauna po sunkmečio, o vartotojai atsakingiau vertina savo finansines galimybes.

LVLKA duomenimis, nuo šių metų pradžios asociacijos vienijamos bendrovės „Credit24“, „General Financing“ ir „Moment Credit“ paskolas suteikė tik 67,9 tūkst. t.y. vos 52 proc. besikreipiančių vartotojų, o bendras klientų skaičius paaugo beveik trečdaliu (32 proc.) – nuo 204,8 iki 270,8 tūkstančių kredito gavėjų.

Anot P.Gerulio, pastebima tendencija, jog per tris šių metų ketvirčius vartotojai ėmė kiek palankiau vertinti savo finansines galimybes ir skolinosi didesnes vartojimo lizingo ir kreditų sumas, tačiau rinkosi ne didžiausias įmanomas sumas.

Per tris šių metų ketvirčius vartojimo kreditų ir lizingo paslaugų suteikta beveik 68 tūkst. vienetų – 45 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Liepos – rugsėjo mėnesiais išaugo ir suteiktos naujų vartojimo kreditų bei lizingo paslaugų sumos. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, bendra vidutinė paslaugų suma išaugo nuo 785 Lt. iki 930 Lt.  Naujų vartojimo kreditų vidutinė vertė išaugo iki 890 Lt, o vartojimo lizingo paslaugų iki 1311 Lt. Visa naujų suteiktų vartojimo kreditų suma nuo šių metų pradžios, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo iki 63,18 mln. Lt. – tai yra 71 proc. daugiau nei praėjusių metų tą patį laikotarpį (36,78 mln. Lt.).

„Pastebimas vartojimo atsigavimas, vidutinės lizingo paslaugų ir vartojimo kreditų sumos dar nepasiekė prieš nuosmukį buvusių rodiklių, tačiau pirmą kartą nuo 2009 metų vidutinės paskolos dydis augo. Greičiausiai vartotojai pradėjo jaustis stabiliau vertindami savo finansines galimybes. Svarbu pabrėžti, kad asociacijos vykdoma atsakingo skolinimo politika nesikeitė – prieš suteikiant bet kokią finansinę paslaugą, vartotojų mokumas buvo kruopščiai vertinamas, todėl toks elgsenos pokytis tik parodo atsigaunantį vartojimą“, – teigia P. Gerulis.

LVLKA narių duomenimis, 96,8 proc. paskolų ar lizingo įsipareigojimų yra įvykdomi laiku ir tik 3,2 proc. paskolų yra įvardijamos kaip blogos – vėluojančios daugiau nei 90 dienų.

LVLKA narių bendras portfelis, lyginant su praėjusių metų trimis ketvirčiais, išaugo beveik 11 proc. ir pasiekė 208,85 mln. litų. Iš jų 27,02 mln. litų sudarė vartojimo lizingas. „Vis daugiau vartotojų perka išsimokėtinai, todėl manome, jog žmonės įžvelgia teigiamas tolimesnes savo finansines perspektyvas ir šiemet jaučiasi finansiškai stabilūs“, – pastebi P. Gerulis.

LVLKA asociacijos nariai prognozuoja, jog paskutinį metų ketvirtį vartojimo kreditų ir lizingo paslaugų apimtys dar labiau augs.

Komentarai
Temos Lizingas, Paskola
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką