Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 23, 14:25 Atnaujinta 2022 06 23, 16:47

M.Skuodis: leidinių pristatymo kainas reikia didinti, žadama keisti žiniasklaidos rėmimą

Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose, susisiekimo ministras sako, jog kainas didinti reikia, tačiau kartu ketinama keisti žiniasklaidos rėmimo modelį.
Marius Skuodis
Marius Skuodis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Kaina turi didėti, klausimas – kiek“, – ketvirtadienį per Vyriausybės pusvalandį Seime sakė ministras, atsakydamas į demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Algirdo Butkevičiaus klausimą, ar tikrai Lietuvos paštas ketina tris kartus didinti regioninės spaudos pristatymo įkainius.

Pasak parlamentaro, rajoninių laikraščių redaktoriai įspėja, kad juos tiek padidinus „faktiškai vietinė žiniasklaida išnyks“.

M.Skuodis pabrėžė, kad kaimo vietovėse prenumeratos pristatymą valstybė remia, o miestuose dėl konkurencijos ji remti šiuo metu negali: „Nes yra kitų lygiai taip pat tiekėjų ir panašiai“.

Jis taip pat informavo, kad Kultūros ministerija ketina keisti žiniasklaidos rėmimo modelį.

„Galbūt reikėtų remti ne pristatymą patį, o žiniasklaidos turinį. Bet čia jau viskas priklauso nuo mechanizmų. Kitaip sakant, šį klausimą tikrai dar diskutuojame, kalbame ir su leidėjais“, – tvirtino ministras.

M.Skuodis pernai lapkritį, prieš pirmąjį leidinių prenumeratos pristatymo branginimą miestuose kalbėjo, kad kartu su Kultūros ministerija ieškos sprendimų, kurie galėtų pagelbėti nelengvus laikus išgyvenančiai žiniasklaidai. Sprendimus žadėta įgyvendinti iki 2023-ųjų, tačiau kol kas jie nepriimti, rašė portalas vz.lt.

Ministras gyrė pašto įmonę, kad ji apie tai pranešė dabar, o ne rudenį, kai prasideda prenumerata.

„Labai džiugu, kad paštas apie savo planus paskelbė dabar, o ne rudens laikotarpiu, kai prenumerata yra pradėta“, – Seime teigė M.Skuodis.

Pasak jo, Lietuvos paštas antrus metus iš eilės kelia leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose. Pernai jos augo dukart, o nuo kitų metų – dar 2-3 kartus, priklausomai nuo svorio. Leidėjai tai vadina šantažu ir sako, kad pristatymas taps brangesnis nei leidinys, skelbė vz.lt.

Lietuvos paštas paneigė anksčiau žiniasklaidos skelbtą informaciją, kad prenumeratos pristatymo kainas miestuose įmonė ketina didinti 10 kartų.

„10 kartų bus didinama tik pristatymo įkainio fiksuota dalis. Nėra teisinga teigti, kad 10 kartų padidės kiekvieno leidinio pristatymo prenumeratoriams kaina. Kadangi prenumeruojamo leidinio pristatymo kainą sudaro tiek fiksuota dalis, tiek įkainis už leidinio svorį, vidutinė leidinio pristatymo kaina augs ženkliai mažiau“, – BNS teigė Lietuvos paštas.

Pasak įmonės, populiariausių 50 gramų leidinių pristatymo kaina nuo 2023 metų sausio didėja nuo 0,2 iki 0,65 euro, o 200 gramų – nuo 0,73 iki 1,18 euro.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką