Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Manocreditinfo.lt“:gyventojų skolos mažėjo antrą mėnesį iš eilės

Skolos išieškojimas prasideda nuo išsamių skaičiavimų.
LŽ nuotr. / Gyventojų skolos mažėjo antrą mėnesį iš eilės
Šaltinis: 15min
0
A A

Asmeninės kredito istorijos sistemos „Manocreditinfo.lt“ duomenimis, spalį Lietuvos gyventojų pradelsti įsiskolinimai sudarė 3,18 mlrd. litų ir buvo 22 mln. Lt mažesni nei ankstesnį mėnesį. Tai antras mėnuo iš eilės, kai gyventojų įsiskolinimai mažėja. Šiuo metu pradelstų skolų turi daugiau nei 245 tūkst. fizinių asmenų arba kas 12-as gyventojas.

Gyventojų pradelstos skolos per spalį sumažėjo komunalinių paslaugų ir finansų įmonėms, o padidėjo – telekomunikacijų bendrovėms.

„Finansų įstaigos naudoja pažangius mokumo vertinimo sprendimus ir tai atsispindi skolininkų statistikoje. Gyventojų įsiskolinimai šiam sektoriui mažėjo antrą mėnesį paeiliui, taip sumažindami ir bendrą skolų portfelį“ – teigia Andrius Bogdanovičius, kreditų biuro „Creditinfo“, kuris valdo ir sistemą „Manocreditinfo.lt“, generalinis direktorius.

Pasak jo, sparčiausiai pradelstos skolos auga jaunimui, kuriam dažnai dar trūksta asmeninių finansų valdymo patirties. Tuo tarpu sulig kiekviena vyresnio amžiaus grupe bėdos dėl skolų yra mažiau aktualios.

Gyventojai per praėjusį mėnesį padengė 90,6 mln. litų anksčiau susidariusių skolų, o tai 30 mln. litų viršija šių metų skolų padengimo vidurkį. Iš viso nuo http://www.creditinfo.ltmetų pradžios gyventojai padengė 714,6 mln. litų skolų.

Spalį vyrams teko 72 proc. visų Lietuvos gyventojų pradelstų skolų, o moterims – 28 proc. Vidutinė vieno vyro pradelsta skola siekia 7 839 litus (138 litais mažiau nei rugsėjį), o vienos moters pradelsta skola sudaro per mėnesį padidėjo 56 litais ir pasiekė 4721 litus.

Vilniečiams tenka 33 proc. gyventojų pradelstų skolų sumos, kauniečiams – 23 proc., o klaipėdiečiams – 13 proc. Mažiausia pradelstų skolų dalis tenka Birštono. Pagėgių ir Lazdijų gyventojams.

Spalį didžiausios pradelstų skolų sumos vienam gyventojui teko Palangai (1 867 litai, arba 924 litais daugiau nei rugsėjį). Vienam gyventojui tenkanti skolų suma Klaipėdoje praėjusį mėnesį siekė 1514 litų, Kaune (1 348 litų), Šilutėje (1 318 litų), o mažiausios – Švenčionyse (78 litai), Šakiuose (125 litai) ir Lazdijuose (135 litai). Šis rodiklis apskaičiuojamas, remiantis gyventojų skaičiaus ir pradelstų skolų sumos santykiu.

„Manocreditinfo.lt“ yra kreditų biuro „Creditinfo“ valdoma ir gyventojams skirta asmeninės kredito istorijos sistema, kuri gyventojams suteikia galimybę pasitikrinti kredito reitingą, stebėti turimus pradelstus įsiskolinimus, sužinoti įmones, kurios domėjosi gyventojų kredito istorija, įsitraukti į Nepageidaujančių greito kredito registrą ir kita.

Kreditų biure „Creditinfo“ yra formuojama fizinių ir juridinių asmenų kredito istorija, nustatomi kredito reitingai bei asmenų galimybės prisiimti finansinius įsipareigojimus. Bankų, lizingo ir telekomunikacijų bendrovių inicijuotas kreditų biuras veikia nuo 2003 metų. Kreditų biurą sukūrusi ir plėtojanti bendrovė “Creditinfo Lietuva“ yra tarptautinės grupės „Creditinfo International GmbH“ narė. Ji taip pat valdo asmeninės kredito istorijos sistemą „Mano Creditinfo“, yra sukūrusi automatizuotas kreditavimo sprendimų priėmimo, klientų elgesio monitoringo  bei įsiskolinimų valdymo sistemas.

Daugiau informacijos apie įmonę bei jos teikiamas paslaugas – www.creditinfo.lt.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Creditinfo, UAB
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką