Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Maxima“ elektrą perka iš kaimynų latvių

Elektros lemputė
Photos.com nuotr. / Elektros lemputė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Maxima LT“ nuo šių metų kovo mėn. 1 d. elektros energiją pradėjo pirkti iš Latvijos elektros energijos tiekimo įmonės „Latvenergo“ antrinės bendrovės – „Latvenergo prekyba“. Elektros energijos tiekėjas pasirinktas atsižvelgus į jo patikimumą, konkurencingą elektros energijos pardavimo kainą bei pasiūlytą švaresnės elektros energijos vartojimo alternatyvą, teigiama išplatintame pranešime.

„Tai nuosekliai apgalvotas ir pamatuotas sprendimas. Rinkomės iš kelių lygiaverčių Lietuvos bei užsienio elektros energijos tiekimo bendrovių, vertinome ne tik siūlomą elektros energijos pardavimo kainą, bet ir būsimo partnerio patikimumą, ilgalaikius įsipareigojimus“, - sako centralizuotu elektros energijos tiekimu „Maxima“ parduotuvėms besirūpinančio „Maxima Grupė“ Turto valdymo centro vadovė Vilija Zapalskienė.

Pasak jos, Latvijos elektros energijos tiekimo bendrovė labiausiai atitiko „Maxima“ prekybos tinklo lūkesčius, pasiūlė optimaliausią elektros pirkimo kainą. Tarptautinį ISO aplinkosaugos vadybos standartą įsidiegusiai „Maxima“ ne mažiau svarbus motyvas renkantis elektros energijos tiekėją buvo ir „Latvenergo“ pasiūlyta švaresnės elektros energijos vartojimo alternatyva. Didžioji dalis „Latvenergo“ tiekiamos elektros energijos pagaminama hidroelektrinėse. Aplinkosaugininkų teigimu, tokiu būdu pagaminta elektros energija – švaresnė, labiau tausojanti aplinką.

„Maxima LT“ ir „Latvenergo prekyba“ pasirašyta elektros energijos tiekimo sutartis įsigaliojo nuo kovo 1 d. Nuo šių metų pradžios tapusi laisvuoju elektros energijos vartotoju, nepriklausomą elektros energijos tiekėją „Maxima“ bendrovė pasirinko ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui. Pasak „Maxima Grupe“ Turto valdymo centro vadovės, sprendimas pasirašyti ilgalaikę elektros energijos sutartį priimtas atsižvelgus į bendrovės poreikį žinoti tikslią, metų bėgyje nekintančią elektros energijos pirkimo kainą.

„Pagal šiuo metu taikomą sistemą, kiek reikia mokėti už suvartotą elektros energiją, sužinome gerokai pavėluotai. Kokia elektros kaina bus po pusmečio taip pat nėra aišku. Toks neapibrėžtumas mūsų visiškai netenkina, nes negalime planuoti būsimų bendrovės išlaidų už suvartotą elektros energiją. Rinkdamiesi elektros energijos tiekėją, visų pirma, siekėme sutartimi įtvirtinti fiksuotą ir optimalią elektros energijos kainą ilgesniam laikotarpiui“, - tvirtina V. Zapalskienė.

Intensyvios derybos dėl elektros energijos tiekimo 2010 m. „Maxima“ atstovų Lietuvoje vyko su 4 elektros energijos tiekimo bendrovėmis: lietuvių „Energijos tiekimas“, estų „Enefit“, latvių „Latvenergo prekyba“ ir rusų „Inter RAO Lietuva“. Dar tik prasidėjus deryboms bendrovė neatmetė galimybės iš pasirinkto tiekėjo elektrą pirkti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Taip pat buvo svarstoma galimybė „Maxima“ prekybos tinklui pačiam gauti laisvojo elektros energijos tiekėjo licenciją ir elektros energiją pirkti tiesiai iš elektros biržos.

Pasirinktas elektros energijos tiekėjas - „Latvenergo“ 2010 m. elektrą tieks ir „Maxima“ prekybos tinklui Latvijoje. Ši elektros tiekimo įmonė „Maxima“ prekybos tinklui Latvijoje elektros energiją tiekė jau ir pernai.

Iki šiol „Maxima“ prekybos tinklui Lietuvoje elektros energiją tiekė dvi bendrovės „Rytų skirstomieji tinklai“ ir „VST“. Vidutiniškai per metus „Maxima“ prekybos tinklui Lietuvoje reikia apie 160 mln. kWh elektros energijos.

informacija
ELEKTRUM LIETUVA, UAB
Vadovas: Martynas Giga Darbuotojų sk.: 20 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką