Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 7d. 11:01

„Maxima“ Kalėdos: pažadėjo darbuotojams papildomai išdalinti 9,5 mln. eurų

„Maxima“ pristatė apsipirkimo tendencijas ir pirkėjų šventinius lūkesčius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Maxima“ pristatė apsipirkimo tendencijas ir pirkėjų šventinius lūkesčius

Kitais metais „Maxima“ darbo užmokesčio fondą didina 9,5 mln. eurų, o tai reiškia, kad atlyginimai vidutiniškai augs 7 proc. Įmonės generalinė direktorė Kristina Meidė patikino, kad dėl tų, kurie stengiasi, ji padarys viską – geri parduotuvės darbuotojai esą gali uždirbti beveik 20 proc. daugiau nei kiti. „Maxima“ skaičiuoja, kad šiemet darbuotojams papildomai už motyvaciją išmokėjo 2,4 mln. eurų.

K.Meidė žurnalistams penktadienį atskleidė, kad papildomai darbuotojams šiemet išmokėjo 2,4 mln. eurų.

„Matau dideles pastangas. Matau, kad žmonės, perpratę sistemą, jie tikrai galėjo prisidurti. Kartoju darbuotojams, kad dėl tų žmonių, kurie stengiasi dėl mūsų klientų, padarysiu viską, ne tik ačiū pasakysiu, bet ir padarysiu taip, kad jie pajustų finansinę paskatą“, – tikino „Maximos“ generalinė direktorė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kristina Meidė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kristina Meidė

Ji tikino, kad įmonė atlyginimų fondą kitais metais padidins 9,5 mln. eurų, o tai reiškia, kad atlyginimai vidutiniškai didės 7 proc.

„Sodros“ duomenimis, vidutinis atlyginimas 14,7 tūkst. darbuotojų turinčioje „Maximoje“ siekia beveik 680 eurų iki mokesčių, atlyginimų mediana – beveik 590 eurų.

K.Meidės teigimu, darbo užmokestis bus padidintas 90 proc. darbuotojų.

„Parduotuvių specialistai uždirbs iki 20 proc. daugiau nei kiti prekybos srities darbuotojai“, – paaiškino „Maximos“ generalinė direktorė.

Pardavėjai, kasininkai-pardavėjai bei konsultantai-pardavėjai kiekvieną mėnesį turi galimybę užsidirbti iki 18 proc., o salės darbuotojai iki 8 proc. dydžio atlygio priedą.

Šiemet „Maxima“ sukūrė 185 naujas darbo vietas.

Dauguma pirkėjų šventėms skirs iki 100 eurų

„Maximos“ atlikta apklausa parodė, kad šventiniam stalui šiemet ketinama skirti tiek pat, kiek ir pernai: 40 proc. apklaustųjų Kalėdų vaišėms planuoja išleisti 51–100 eurų (2017 m. buvo 43 proc.). 29 proc. stalui ketina skirti iki 50 eurų, penktadalis – daugiau nei 100 eurų, dar dalis nepanoro atskleisti savo ketinimų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Maxima“ pristatė apsipirkimo tendencijas ir pirkėjų šventinius lūkesčius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Maxima“ pristatė apsipirkimo tendencijas ir pirkėjų šventinius lūkesčius

„Šventinis stalas bus ne prastesnis nei praėjusiais metais“, – apklausos rezultatus pristatė Vilma Drulienė, „Maximos“ komercijos direktorė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilma Drulienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilma Drulienė

Jos teigimu, darosi madinga per šventes vartoti sveikesnius ir ekologiškesnius produktus.

V.Drulienė aiškino, kad didysis pirkimo bumas prasideda likus kelioms dienoms iki Kalėdų. Dažniausiai paskutinėmis dienomis perkami trumpesnio galiojimo produktai.

Dovanoms didžioji dalis apklaustųjų ketina skirti apie 100 eurų, kaip ir pernai. 43 proc. šiemet teigia išleisiantys 90 eurų ir daugiau. Dar 18 proc. mano, kad dovanoms prireiks 31–60 eurų, 16 proc. – 61–90 eurų, likusioji dalis savo ketinimų neatskleidė.

Svarbiausia apklaustiesiems, kad dovanos būtų praktiškos ir keltų geras emocijas (po 65 proc.). Dėl to dauguma rinksis valgomas dovanas (54 proc.) – saldumynus, kavą, gurmanišką sūrį, gėrimus ir pan. Taip pat žmonės dovanos vaikiškų žaislų, knygų, smulkių dovanėlių ir interjero detalių – užrašų knygučių, žvakių, kai kurie pirks dovanų smulkios buitinės technikos – barzdaskutę, plaukų džiovintuvą, maisto smulkintuvą, muzikos grotuvą ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką