Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 18d. 08:46

„Maximos“ apyvarta koreguoja grupės planus

Maxima
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Maxima“

Mažmeninės prekybos tinklą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Bulgarijoje valdančios bendrovės „Maxima grupė“ vadovas Mindaugas Bagdonavičius teigia, kad mažmeninė prekyba visose trijose Baltijos valstybėse traukiasi milžinišku tempu, o didžiausias nuosmukis matyti Latvijoje.

„Palyginti su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, šiais metais mažmeninės prekybos rinka (Latvijoje) krito 23 proc., Lietuvoje ir Estijoje rinka smuko po 14 proc. Vertindami prekybos maisto prekėmis, alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais apyvartą galime teigti, jog vartojimas visose trijose šalyse grįžo į prieš kelerius metus buvusį lygį.

Didžiausias žingsnis atgal pastebimas Latvijoje, kur vartojimas smuko iki 2004 metų lygio, Lietuvoje grįžome į 2005 metus, o Estijoje – į 2006 metus“, – interviu „Lietuvos rytui“ sakė M.Bagdonavičius.Konsoliduota „Maxima grupės“ skola kredito institucijoms siekia milijardą litų. Privalome savo finansus valdyti itin atsakingai.

Anot jo, vien praėjusį mėnesį Lietuvos parduotuvių „Maxima XXX" apyvarta, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo 28 procentais. Liepą apyvarta sparčiausiai krito Lietuvoje: didžiųjų prekybos centrų apyvarta sumažėjo beveik trečdaliu, o „Maximos XX“ – daugiau kaip penktadaliu. Latvijoje apyvarta traukėsi apie 22 proc.

Komentuodamas bendrovės plėtros planus, „Maximos grupės“ vadovas teigė, kad jos plėtra sustabdyta dar prieš metus: „Atidėjome plėtrą bent jau iki tol, kol ekonominė padėtis ir vartojimas regione ims stabilizuotis.“

Baltijos šalyse grupė jau uždarė šešiolika parduotuvių, o jei ekonomikos padėtis ir toliau liks nestabili, artimiausiu metu ji yra pasirengusi užverti dar 10 parduotuvių duris – daugiausia Lietuvoje.

„Konsoliduota „Maximos grupės“ skola kredito institucijoms siekia milijardą litų. Privalome savo finansus valdyti itin atsakingai. Išlaidų mažinimas yra pagrindinis šių metų tikslas tiek „Maximos grupei“, tiek jos kontroliuojamoms bendrovėms Lietuvoje ir užsienyje“, – sakė „Maximos grupės“ vadovas.

Anot jo, įmonės vadovybei ir administracijai atlyginimai buvo mažinami du kartus: metų pradžioje 15–22 proc., o liepos mėnesį – dar apie 15 proc. Be to, per pirmąjį šių metų pusmetį darbuotojų skaičius sumažėjo maždaug dešimtadaliu.

Jų dabar dirba daugiau kaip 25 tūkstančiai.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką