Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mažeikių nafta“ degalų nepigins (nuotraukos)

Nafta pinga, o benzinas?
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / „Mažeikių naftos“ atstovai teigia, kad jeigu jie pigintų degalus, darytų tai savo sąskaita.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Mažeikių naftos“(MN) verslo plėtros vadovas Sigitas Zakalskis pareiškė, kad degalų atpiginti įmonė negali, mat tektų tai daryti savo sąskaita. Dėl aukštų degalų kainų Lietuvoje MN kaltina padidintus akcizus ir naftos kainas pasaulyje.

„Benzino akcizas Lietuvoje yra 1,5 Lt. Latvijoje jis – 1,31 Lt, Estijoje – 1,24 Lt, Lenkijoje – 1,20 Lt. Dyzelino akcizai Lietuvoje – 1,14 Lt, Latvijoje – 1,15 Lt, Estijoje – 1,14 Lt, Lenkijoje – 0,83 Lt. Lietuvos vežėjai, matydami šiuos kainų skirtumus, dyzeliną pilasi Lenkijoje, ne Lietuvoje. Dėl to krinta dyzelino pardavimas: sausį jie nukrito 21 proc., vasarį – 24 proc. Tai, be abejo, atsilieps ir mokesčių surinkimui“, – teigė S.Zakalskis.

S.Zakalskis pateikė ir skaičius, kokia yra degalų savikaina Lietuvoje ir šalyse kaimynėse. Lietuvoje ji yra 1,05 Lt, Lenkijoje 1,13 Lt, Latvijoje 1,04 Lt, Estijoje – 1,06 Lt.

Rinkos reguliavimas – keistas

Jo teigimu, tiek Konkurencijos tarybos, tiek Vyriausybės ekspertų išvados, kad mažmeninės degalų kainos šalyse kaimynėse yra mažesnės, yra neteisingos, nepagrįstos arba pagrįstos klaidingais duomenimis. Anot S.Zakalskio, Vyriausybės sprendimas skatinti naftos produktų importą per „Klaipėdos naftos“ terminalą taip pat yra nepagrįstas. „Šio terminalo geba nėra didelė. Jei per terminalą bus importuojama, terminalas bus užkimštas importuotais degalais ir nebebus įmanoma vykdyti eksporto, o tai vėl atsilieps tiek MN gamybai, tiek „Lietuvos geležinkelių“ pervežimams, tiek mokesčių surinkimui“, – sakė S.Zakalskis.

Pasak jo, dar egzistuoja įmonė Krovinių terminalas, šio terminalo krovos geba – 2 mln. tonų degalų per metus. „Galimybių yra, degalų importo į Lietuvą niekas neriboja. Regione yra per 10 naftos perdirbimo įmonių, kurių galimybių konkuruoti Lietuvoje niekas nevaržo, tad keista, kad valstybė mėgina užsiimti kažkokiu rinkos reguliavimu“, – teigė S.Zakalskis.

Užkliuvo ir rezervai

MN kritikuoja ir Vyriausybės sprendimus dėl naftos rezervo.  „Iki 2008 m. naftos rezervų kaupimas buvo dalijamas perpus – 50 proc. turėjo sukaupti valstybė, 50 proc. – importuotojai. Nuo 2009 m. valstybė kaupia 33 proc. rezervų, importuotojams tenka 66,6 proc. Privalomųjų atsargų sąnaudos degalų pardavimui sudaro 2–3 centus litrui, MN yra sukaupusi daugiau nei 100 tūkst. degalų atsargų, šiais metais joms išleis dar apie 100 mln. Lt. Jei valstybė nuspręs prievolės netaikyti mažesniems importuotojams, MN šios naštos nepakels“, – tikino S.Zakalskis.

informacija
ORLEN LIETUVA, AB
Vadovas: Ireneusz Jan Fąfara Darbuotojų sk.: 1366 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką