Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažėja pramonės gamyba ir paklausa

Šaltinis: 15min
0
A A

2008 m. gruodžio mėnesio pramonės įmonių apklausos rezultatai parodė, kad tiek gaminamos produkcijos paklausa, tiek jos gamyba per praėjusius mėnesius sumažėjo.

Kad produkcijos paklausa sumažėjo, gruodžio mėnesį nurodė 57 procentai apklaustųjų (prieš mėnesį – 49 proc.), gamybos sumažėjimą nurodė 50 procentų apklaustųjų (prieš mėnesį – 39 proc.).

Blogiausiai gaminamos produkcijos paklausą vertino statybinių medžiagų bei chemijos pramonės gamybos įmonės. Artimiausiais mėnesiais daugiau negu pusė (55 proc.) pramonės įmonių numato gamybos mažėjimą ir tik 8 procentai – didėjimą. Be to, prognozuojamas produkcijos eksporto mažėjimas: 44 procentai apklaustų įmonių teigia, kad eksportas mažės, 49 procentai – kad nesikeis. Artimiausiais mėnesiais darbuotojų skaičių žada mažinti 47 procentai apklaustų įmonės vadovų, 52 procentai teigia, kad darbuotojų skaičius nesikeis. Daugiau negu trečdalis (36 proc.) įmonių vadovų teigia, kad kainos artimiausiais mėnesiais sumažės, 54 procentai – kad nesikeis.

Pasak įmonių vadovų, kaip ir ankstesniais mėnesiais, pramonės įmonių produkcijos gamybą riboja nepakankama paklausa (nurodė 63 proc. įmonių), finansiniai sunkumai (26 proc.), o 18 procentų įmonių vadovų teigė, kad jų gamybai netrukdo niekas.

Komentarai
Temos Pramonė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką