Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažinamas elektros energijos naktinis ir savaitgalio tarifas

Elektros laidai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Elektros laidai
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija ketvirtadienį nusprendė 2 ct/kWh mažinti elektros energijos naktinį ir savaitgalio tarifą.

Pranešama, kad komisija išanalizavo Rytų skirstomųjų tinklų bei Vakarų skirstomųjų tinklų pateiktus duomenis apie 2010 metų pirmojo ketvirčio buitinių vartotojų suvartotą elektros energijos kiekį ir  nustatė, kad faktinis suvartotos elektros energijos kiekis bei gautinos pajamos viršija prognozuotus atitinkamo laikotarpio rodiklius.

„Uždarius pigų elektros energijos gamintoją – Ignalinos atominę elektrinę – ir išaugus elektros energijos tarifams gyventojai daugiau elektros energijos vartoja pigesniu nakties ir savaitgalio tarifu. Išaugus gyventojų, atsiskaitančių pagal dviejų laiko zonų tarifus, vartojimui, šiame vartotojų segmente visuomeniniai elektros energijos tiekėjai surinks daugiau pajamų“, – skelbiama pranešime spaudai.

Komisija, siekdama užtikrinti visoms vartotojų grupėms pagrįstą elektros energijos kainą, prieš dvi savaites paprašė įmones ištaisyti skaičiavimus. Sulaukus visuomeninių elektros energijos tiekėjų pranešimo, kad per nurodytą 10 dienų terminą neturės galimybės sušaukti įmonės valdybos posėdžio ir spręsti komisijos rašte nurodytų klausimų, komisija ketvirtadienį posėdyje nusprendė vienašališkai nustatyti visuomenines elektros energijos kainas ir tarifus buitiniams vartotojams.

Taigi dviejų laiko zonų tarifas keičiasi taip: naktinis, šeštadienio ir sekmadienio iš 36 ct/kWh keičiamas į 34 ct/kWh, naktinis, šeštadienio ir sekmadienio tarifas buitiniams vartotojams, naudojantiems elektros virykles, iš 34 ct/kWh keičiamas į 32 ct/kWh, naktinis, šeštadienio ir sekmadienio tarifas buitiniams vartotojams, suvartojantiems per kalendorinius metus daugiau kaip 12 000 kWh, keičiamas iš 33 ct/kWh į 31 ct/kWh.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką