Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

„Mediaskopas“ pristatys tyrimą, kaip Rusijos propaganda nušviečia Lietuvos energetiką

Žiniasklaidos stebėjimo bendrovė „Mediaskopas“ ketvirtadienį pristatys Rusijos propagandos pranešimų apie Lietuvos energetinės nepriklausomybės pastangas tyrimą. 
Žiniasklaida
Žiniasklaida / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Temos: 2 Rusija Propaganda

Anot bendrovės, „Mediaskopas“ atrinko ir išanalizavo 3,76 tūkst. pranešimų Rusijos naujienų portaluose nuo 2021 metų sausio iki 2024 metų balandžio, kuriuose energetikos temomis minėta Lietuva ir kitos Baltijos šalys.

„Per tyrimą identifikuoti penki pastaruosius trejus metus Rusijos žiniasklaidoje plėtoti naratyvai. (...) Publikacijose nuosekliai brukamos istorijos, kad dėl 2022 metais pakilusių elektros ir dujų kainų kaltos pačios Baltijos šalys, nusprendusios pasitraukti iš Rusijos įtakos zonos ir savo elektros sistemas sinchronizuoti su Vakarų Europa“, – teigiama pranešime. 

Anot „Mediaskopo“, Kremlius bando griauti pasitikėjimą žaliąja energetika teigdamas, kad ji Baltijos šalių neišgelbės. Be to, pranešimuose konstruojamas Baltijos šalių politikų įvaizdis, kad jie įgyvendina Vašingtono darbotvarkę ir siekia „skurdinti savo piliečius ir sužlugdyti verslą“. Šiam įvaizdžiui priešpastatoma „turtinga, dosni, iš prieš ją nukreiptų Vakarų sankcijų tik laiminti Rusija“.

Tyrimą pristatys „Mediaskopo“ verslo plėtros vadovas Aidas Petrošius, politikos analitikas Marius Laurinavičius bei ekonomistas Marius Dubnikovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais