TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Metų pradžioje mažėjo importas ir eksportas

Sandėlis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Sandėlis
Šaltinis: 15min
0
A A

Negalutiniais muitinės deklaracijų ir Intrastato ataskaitų duomenimis, 2009 m. sausio–vasario mėn. eksportuota prekių už 6,3 mlrd. litų, importuota – už 6,7 mlrd. litų.

Kaip praneša Statistikos departamentas, Lietuvos užsienio prekybos deficitas sudarė 0,4 mlrd. litų ir buvo 87,3 proc. mažesnis nei 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu. Prekybos su ES valstybėmis statistiniai duomenys buvo patikslinti gavus PVM deklaracijų duomenis.

2009 m. sausio-vasario mėn., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, eksportas ir importas sumažėjo atitinkamai 21,8 ir 41,0 procento; be mineralinių produktų, eksportas sumažėjo 22,9, importas – 45,1 procento; lietuviškos kilmės prekių eksportas sumažėjo 22,2 procento; be mineralinių produktų – 24,2 procento.

Eksporto sumažėjimui įtakos turėjo 16,4 proc. sumažėjęs apdorotų naftos alyvų ir alyvų, gautų iš bituminių mineralų, 46,4 proc. – antžeminio transporto priemonių, 50,9 proc. – elektros mašinų ir įrangos eksportas. Importo sumažėjimui įtakos turėjo 76,2 proc. sumažėjęs antžeminio transporto priemonių, 27,6 proc. – žalios naftos, 57,5 proc. – elektros mašinų ir įrangos importas. Mineralinių produktų eksporto ir importo sumažėjimą lėmė žalios naftos ir naftos produktų kainų kritimas.

2009 m. vasario mėn., palyginti su sausio mėn., eksportas sumažėjo 1,9 proc., o importas padidėjo 2,4 procento. Eliminavus sezono įtaką, eksportas ir importas sumažėjo atitinkamai 1,7 ir 1,3 procento.

2009 m. sausio–vasario mėn. didžiausią Lietuvos eksporto dalį sudarė mineraliniai produktai, chemijos pramonės ir jai giminingų pramonės šakų produkcija, mašinos ir mechaniniai įrenginiai, elektros įranga. Didžiausią importo dalį sudarė mineraliniai produktai, mašinos ir mechaniniai įrenginiai, elektros įranga, chemijos pramonės ir jai giminingų pramonės šakų produkcija.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Importas Eksportas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką