Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mida LT“ steigia regioninį sandėlį Bulgarijoje ir įsitvirtina Afrikoje

Šaltinis: BNS
0
A A

Bendrovė „Mida LT“ („Gargždų mida“) steigia regioninį sandėlį Bulgarijoje, o prekybos sumažėjimą pagrindinėse Europos rinkose, tiki, kompensuos Afrikos šalys.

Bendrovė praranda turėtas tvirtas pozicijas Čekijoje, į kurią eksportuoja apie 30 proc. produkcijos. Bituminių stogo dangų gamintoja šiemet čia patiria 30–40 proc. prekybos nuosmukį, pirmadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

Pasak direktoriaus Jono Dromanto, pardavimai kone perpus sumenko ir Ispanijoje, Graikijoje, tačiau sparčiai atsigauna Lenkijoje.

Šiemet gerokai daugiau nei dvigubai produkcijos parduodama Bulgarijos rinkoje, nors kol kas čia apimtis dar nėra labai didelė – šiemet parduota 45,558 tūkst. kvadratinių metrų produkcijos.

Pasak direktoriaus Jono Dromanto, pardavimai kone perpus sumenko ir Ispanijoje, Graikijoje, tačiau sparčiai atsigauna Lenkijoje.

Bulgarijoje įmonė yra numačiusi atidaryti savo filialą ir įkurti regioninį produkcijos skirstymo centrą, iš jo gaminiai būtų tiekiami DIY („Pasidaryk pats“) tinklams Bulgarijoje, Rumunijoje, Turkijoje ir Graikijoje. Rinkodarai skirtas atstovybes Turkijoje, Čekijoje ir Vengrijoje teks uždaryti.

„Iš Gargždų aprūpinti DIY tinklų neįmanoma, reikia turėti sandėlius. Praeis 2–3 metai ir Bulgarijoje bus statybų bumas, ten paklausa būtų didelė, bet pasiūlos kol kas nėra“, – perspektyva Bulgarijoje ir Rumunijoje tiki J.Dromantas.

Nors kai kuriose šalyse pardavimų apimtis krenta, Lietuvoje atsigavimo požymių irgi dar nematyti – čia paduodama apie 80 proc. pagaminamų ritminių dangų ir 10 proc. čerpių – „Mida LT“ šiemet tikisi apyvartos augimo.

Įmonė dalį savo produkcijos laivais pradėjo eksportuoti į Afriką. Planuojama, kad šiemet čia gali būti parduota apie 70 tūkst. kv m čerpių, uždengsiančių apie 350 stogų. Palyginti su pardavimais Turkijoje, į kurią per metus išgabenama apie 800 tūkst. kv m čerpių ir jomis uždengiama bemaž 4 tūkst. stogų, kiekis Afrikos šalyse nėra didelis, tačiau tikimasi, kad ilgainiui čia pavyks įsitvirtinti.

Gargždiškių produkciją Afrikoje pardavinėja platintojai. Įmonės vadovas prognozuoja, kad Afrikoje šiemet pajamos sieks apie 200 tūkst. eurų.

Šiuo metu „Mida LT“ gamyklos linijos dirba kas dvi savaites, skaičiuojant sąnaudas, kad netektų prigamintos produkcijos sandėliuoti. Per metus pagaminama apie 9 mln. kv m produkcijos, nors prieš krizę apimtis viršijo 14 mln. kv m, o linijų pajėgumas gali siekti 20 mln. kv m.

Nuo birželio „Gargždų mida“ ir „Technonikola“ sujungtos į vieną juridinį vienetą – „Mida LT“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
MIDA LT, UAB
Vadovas: Gintautas Jonauskas Darbuotojų sk.: 69 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką