Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milijonierių algos irgi mažėja (atmnaujinta 11.56 val.)

Litai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Litai
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusiais metais mažėjo ir šalies turtuolių algos. Tiesa, net ir po sumažinimo jų gaunami atlyginimai – daugiau nei įspūdingi. Didžiausia vidutinė mėnesio alga Lietuvoje užpernai siekė beveik 188,9 tūkst., antra pagal dydį – beveik 181 tūkstantis litų. Pernai – atitinkamai 178,4 ir 158,9 tūkstančio.

Darbuotojas, kuris gali pasigirti gaunantis didžiausią algą Lietuvoje, pernai vienoje uždarojoje akcinėje bendrovėje uždirbo 2 140 692 litus, rašo dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistas Martynas Čerkauskas. Iš viso Lietuvoje 32 gyventojai praėjusiais metais, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, per metus gavo milijoną litų ir daugiau.

Įmonės algų vidurkis – 69 tūkstančiai

2007 m. absoliučiai didžiausias vieno asmens darbo užmokestis viršijo 230 tūkst. litų per mėnesį. Tiesa, tiek šis žmogus užsidirbdavo per kelias darbovietes. Tuo tarpu 2008-aisiais daugiausia uždirbantis žmogus gavo algą tik iš vienos įmonės.

Mokesčių inspekcija taip pat apskaičiavo didžiausią vienos įmonės visų darbuotojų vidutinę mėnesinę algą. Vienoje šalies įmonių algų vidurkis siekė 69 tūkst. litų per mėnesį.

Dar įspūdingesnes pajamas kai kurie žmonės, greičiausiai didelių įmonių vadovai, gauna, kai jiems su mėnesine alga išmokamos premijos, vienkartiniai priedai ar kompensacijos. Vienas žmogus paskutinį praėjusių metų ketvirtį per mėnesį taip gavo net 486 tūkst. litų.  Didžiausius dividendus gavęs asmuo pernai į kišenę susižėrė net 33,2 mln. litų.

Mažinsis ne visi

Paprastai didžiausią algą gauna farmacijos, telekomunikacijų, energetikos, bankų ir kitų finansinių, taip pat specifinę nišą radusių ir monopolininko statusą turinčių kompanijų vadovai.

Iš didžiųjų bankų praėjusių metų vadovų algas kol kas paskelbė tik „DnB Nord“. Jo valdybos nariai su premijomis pernai uždirbo vidutiniškai po 510 tūkst. litų (neatskaičiavus mokesčių).

SEB nurodo, kad vidutinis banko valdybos nario metinis atlyginimas neatskaičiavus mokesčių 2007 m. siekė apie 815 tūkst. litų. „Ar jos gali būti mažinamos, dabar sunku pasakyti“, – paklaustas, ar SEB bankas, sekdamas kai kurių užsienio bankų pavyzdžiu, gali apkarpyti savo vadovų atlyginimus, atsakė banko atstovas spaudai Arvydas Žilinskas.

Kur kas mažiau 2007 m. uždirbo tuomečio „Hansabanko“ valdybos nariai – vidutiniškai po 540 tūkst. litų neatskaičiavus mokesčių. Šis bankas taupydamas pinigus šiemet apkarpė premijoms skiriamą fondą.

„Mažinti algą nėra reikalo, bendrovė dirba pelningai“, – teigė „Mažeikių naftos“ atstovas spaudai Jacekas Janas Komaras. Metinė naftą perdirbančios įmonės vadovo alga siekia apie 1,5 mln. litų. Lenkijos spaudos duomenimis, maždaug tokią 12 mėnesių algos dydžio kompensaciją gavo praėjusiais metais iš pareigų pasitraukęs buvęs įmonės vadovas. Iš didžiųjų šalies bendrovių šiais metais apie algų mažinimą 15 proc. skelbė LEO LT ir „Maxima“.

„Mažeikių nafta“ neigia

Pasirodžius šiai publikacijai „Lietuvos ryte“, į tai suskubo reaguoti „Mažeikių naftos“ atstovai. Jis išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog publikacijoje skelbiama informacija neatitinka tikrovės.

„Straipsnyje buvo minima, kad AB „Mažeikių nafta“ generalinio direktoriaus atlyginimas 2009 metais nebus mažinamas. Tolesni publikacijos sakiniai yra paremti Lenkijos spaudoje pasirodžiusia informacija, kad buvęs koncerno vadovas gavo 1,5 mln. litų kompensaciją. Informuojame, kad publikacijoje remtasi informacija apie „PKN Orlen“ vadovo atlyginimą, o ne apie AB „Mažeikių nafta“ generalinio vadovo darbo užmokestį. Teiginiai apie AB „Mažeikių nafta“ vadovo darbo užmokestį neatitinka tikrovės“, – skelbiama pranešime.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Alga
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką