Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Minimalią algą nuo kitų metų liepos siūloma didinti tik 50 litų

Centai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Piniginė
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinių reikalų ir darbo ministerija siūlo nuo kitų metų liepos mėnesio minimalią mėnesio algą (MMA) padidinti 50 litų iki 850 litų.

Tokiai ministerijos pasiūlytai derybų pozicijai, kuri bus teikiama Trišalei tarybai, pritarta trečiadienį įvykusiame Vyriausybės posėdyje. Sprendimas galutinai įsigalios, jei jam pritars Trišalė taryba, kurioje, be Vyriausybės, dirba darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai. 

Premjeras Andrius Kubilius po pasitarimo sakė, kad MMA siuūloma didinti penkiais procentais, nes prognozuojama, kad panašiai tiek – 5,5 proc., turėtų augti vidutinis šalies gyventojų užmokestis. 

„Pasiūlymus pradėsime aptarinėti su socialiniais partneriais, tikiuosi, kad visiems užteks išminties ir supratimo“, – aiškino A.Kubilius. 

Anksčiau buvo aptarinėjama galimybė MMA didinti ne 50, o 100 litų. „Kodėl neklausiate, kodėl ne 200 litų? Noriu pastebėti, kad MMA didinimas reikalauja tiek valstybės finansinių resursų, tiek privataus verslo. Esame diskutavę su verslininkais. Mažesniam verslui MMA didinimas gali tapti pakankamai didele našta“, – sakė premjeras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas pripažino, kad padidinus MMA tiek, kiek planuojama, realaus pagerėjimo žmonės nepajaus. „Vargu, ar tokie pinigai labai pagerins žmonių gyvenimą. Šiuo klausimu vyko labai karštos diskusijos. Tačiau kievienam žmogui labai svarbu ne tik tai, kiek jis gauna pinigų, bet ir tai, kiek jis moka parduotuvėje arba už komunalines paslaugas. Taigi, mes privalome pamatyti visumą“, – aiškino ministras.  

Nutarimo projekte siūloma nediferencijuoti MMA pagal ūkio šakas, tačiau išnagrinėti galimybę suteikti teisę laikinai taikyti mažesnę MMA (800 litų) labai mažoms įmonėms, kuriose dirba mažiau kaip 10 darbuotojų ir kurių pajamos neviršija 7 mln. litų arba jų balansinio turto vertė neviršija 5 mln. litų. 

Taip pat ketinama patikslinti mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų minimalius tarnybinių koeficientų dydžius, užtikrinant, kad jų darbo užmokestis nebūtų mažesnis nei MMA.

Socialinių reikalų ir darbo ministerijos teigimu, sprendimas didinti MMA siūlomas, atsižvelgiant į prognozuojamą 5,5 proc. vidutinio darbo užmokesčio augimą 2012 metais.

Šiuo metu MMA Lietuvoje siekia 800 litų, o atskaičius mokesčius – 670 litų. 

A.Kubilius trečiadienį sakė, kad Vyriausybė tikisi pasiekti, jog kitais metais fiskalinis deficitas neviršytų 3 procentų nuo Bendrojo vidaus produkto (BVP), taip pat numatyti, kad laikinai sumažintos pensijos būtų atstatytos iki to dydžio, koks buvo iki sumažinimo. „Tam reikės papildomų 600 mln. litų, o tai yra nemažai, todėl visos kitos išlaidos, skirtos ir darbo užmokesčiui, turėtų likti tokiame pat lygyje, kokiame yra ir šiais metais“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką