Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministerija: gyventojai netinkamai informuojami apie karšto vandens tiekėjo pasirinkimą

Klaipėdiečiai už šildymą ir šiltą vandenį įsiskolinę beveik 13 mln. Lt.
„Scanpix“ nuotr. / Energetikos ministerija tvirtina, kad nuo gegužės 1-osios gyventojai, kuriems karštą vandenį tieks jų miesto šilumos įmonės, nebegaus nuolat šokinėjančių sąskaitų už „gyvatuką“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Bandymas įvesti civilizuotą, skaidrią ir visiems suprantamą karšto vandens apskaitos tvarką sulaukė monopolininkų pasipriešinimo. Tokias išvadas išplatintame pranešime pateikia Energetikos ministerija, stebėjusi, ar gyventojai buvo tinkamai informuojami apie karšto vandens tiekėjo pasirinkimą.

Energetikos ministerijos išplatintame pranešime teigiama, kad gyventojams nebuvo išaiškinta, kad nuo gegužės 1-osios gyventojai, kuriems karštą vandenį tieks jų miesto šilumos įmonės, nebegaus nuolat šokinėjančių sąskaitų už „gyvatuką“. Šis mokestis bus pastovaus dydžio, o už karštą vandenį bus mokama tik pagal karšto vandens skaitiklio rodmenis.

„Gyventojai buvo klaidinami, kad pasirinkus karšto vandens tiekėją, atsiras kažkokie „tarpininkai“, nauji abonentiniai mokesčiai, o galiausiai karštas vanduo pabrangs. Be to, buvo teigiama, kad naujoji tvarka privaloma visų miestų daugiabučių gyventojams“, – teigiama pranešime.

Energetikos ministerija primena, kad pagal nustatytą tvarką turi apsispręsti tik Vilniaus, Biržų, Telšių, Palangos, Druskininkų, Kelmės, Alytaus, Marijampolės, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Šilutės, Plungės, Širvintų, Šakių ir Šilalės miestų gyventojai – tik tų daugiabučių gyventojai, kurie pageidauja apsirūpinti karštu vandeniu savarankiškai.

Jei minėtų miestų gyventojai iki nustatyto termino, t. y. iki 2010 m. gegužės 1 d. neapsispręs arba nepasirinks kito apsirūpinimo karštu vandeniu būdo, karštą vandenį privalės tiekti jų miesto šilumos įmonė. Ji bus juridiškai atsakinga už karšto vandens kokybę, jo tiekimą ir apskaitą.

Likusių miestų daugiabučių namų gyventojams, tai yra nebeaktualu, nes šiuo metu karštą vandenį jiems tiekia šilumos tiekėjas, todėl ir pasirinkti dar kartą jiems nebereikia, nebent gyventojai nuspręstų keisti apsirūpinimo karštu vandeniu būdą.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką