2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ministerijoje – planas atpiginti pabrangusį draudimą eksportuotojams

Draudikams per krizę pabloginus draudimo sąlygas didelėms eksportuojančioms įmonėms, Ekonomikos ir inovacijų ministerija ruošia pagalbos joms paketą.
Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerija
Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerija / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Ekonomikos viceministras Marius Skuodis sako, kad prekinio draudimo portfelių garantijų schema gali pradėti veikti jau rugsėjį.

„Mes norime padėti ir atliepti į tai, apie ką eksportuotojai kalba labiausiai – kad draudimo kaina ir sąlygos būtų tokios, kaip iki krizės“ – BNS sakė M.Skuodis.

„Mūsų didžiosios kompanijos, eksportuojančios perka draudimą dėl apmokėjimo ir kitų dalykų. Tiesiog didžiosios draudimo kompanijos pradėjo taikyti vis nepalankesnes sąlygas“, – teigė viceministras.

Anot jo, paramos schema veiks panašiai, kaip banko garantijos: „Tai yra kaip banko garantijos – eini į banką ir, kad pasiimtum paskolą, pasiimi garantiją.“

„Šitoje vietoje tu bendrausi tiesiogiai su draudimo kompanija, su kuria bendravai, tai yra savotiškas perdraudimas. Verslui aktualiausia, kad nuėjęs į tą kompaniją, su kuria dirbo, gautų palankiausias sąlygas. Deja, šiuo metu verslui susitarti yra vis sudėtingiau“, – aiškino M.Skuodis.

Prekinio draudimo portfelio garantijų schemos pirmajam etapui yra numačiusi 90 mln. eurų. Antram etapui numatyta dar didesnė pinigų suma – apie 240 mln. eurų, ji bus naudojama, jei bus išnaudoti visi pirmam etapui numatyti pinigai.

Naująją paramos verslui schemą artimiausiu metu tikimasi suderinti su Europos Komisija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką