Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 17:08

Ministrai Liuksemburge derasi dėl finansinio instrumento euro zonai

Eurai
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Eurai

Ketvirtadienį Liuksmeburge Europos Sąjungos šalių finansų ministrai derasi dėl Europos stabilumo mechanizmo (ESM) sutarties pakeitimų projekto.

„Nors susitarta dėl daugumos klausimų, ministrai dar turės išspręsti likusius sudėtingiausius klausimus. Lietuvai ypač svarbu, kad būtų išlaikytas vienbalsiškumas pagrindiniais ESM veiklos klausimais“, – pranešė ministerija.

Projektas po savaitės turėtų būti teikiamas Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžiui.

Tuo metu derybose dėl finansinės priemonės konkurencingumui ir konvergencijai euro zonoje skatinti neišspręsti klausimas dėl galimybės prie priemonės prisidėti papildomai už ES biudžeto ribų bei instrumento lėšų paskirstymo raktas.

Lietuva yra pasisakiusi, kad naujoji biudžetinė priemonė turėtų būti finansuojama įprastais nuosavais ištekliais ir neturi būti kuriama gerai veikiančių instrumentų, pavyzdžiui, Sanglaudos politikos, sąskaita. Tuo tarpu lėšų paskirstymo raktas turi atspindėti valstybių narių poreikius konkurencingumo ir konvergencijos tikslams pasiekti.

„Visuomet kritikavome Europos Komisijos siūlymą remtis tik gyventojų skaičiaus kriterijumi. Kadangi naujo instrumento teisinis pagrindas yra ES Sutarties Sanglaudos straipsnis – manau, kad būtina įtraukti ir konvergencijos poreikius atspindinčius kriterijus, tokius kaip BVP vienam gyventojui“, – sakė ministras Vilius Šapoka.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilius Šapoka Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdyje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilius Šapoka Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdyje

Anot jo, dėl instrumento dydžio bus tariamasi derybų dėl kitos ES daugiametės finansinės perspektyvos kontekste.

„Jeigu kai kurios valstybės narės norėtų šiam instrumentui skirti papildomų išteklių tarpvyriausybinio susitarimo pagrindu, negalime to uždrausti, tačiau tai neturi būti privaloma visiems“, – sakė V. Šapoka.

Ministrai dėl priemonių derasi Euro grupės ir ES Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose Liuksemburge.

ECOFIN posėdyje bus tvirtinama pažangos ataskaita dėl Bankų sąjungos stiprinimo. Finansų ministrai aptars veiksmų planą, skirtą kovoti su neveiksmingomis paskolomis Europos Sąjungos bankų sektoriuje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:14
00:40
00:57

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką