Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 25d. 14:24

Ministras M.Kvietkauskas žada padėti problemų turinčioms kultūros įstaigoms, bet turės ir taupyti

Mindaugas Kvietkauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mindaugas Kvietkauskas

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas surengtoje spaudos konferencijoje ramina, kad jokių teatrų ar kultūros įstaigų neketinama uždaryti, o jei kurioms kyla finansinių problemų – ieškoma būdų jas spręsti.

M.Kvietkauskas pripažino, kai kurioms įstaigoms problemų kilo dėl pernykščio Vyriausybės sprendimo 15 proc. sumažinti vadinamąsias ūkines išlaidas.

15min jau rašė, kad su tokiomis problemomis susiduria Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, kurioje lankytojams nebėra net elementarių higienos priemonių. Bibliotekos vadovė parlamentarus įspėjo, kad jei situacija nesikeis, ant bibliotekos gali tekti kabinti spyną.

„Ministerija nuolat konsultuoja, siekia padėti įstaigoms. Tikrai noriu patikinti, kad jokių teatrų ar bibliotekų uždaryti neketiname, kartu su įstaigomis sprendžiame joms iškylančias problemas, ir matome galimybių šiemet valstybinėms kultūros įstaigoms, kurių problemos iš tiesų objektyvios, finansiškai padėti“, – spaudos konferencijoje teigė kultūros ministras M.Kvietkauskas.

Tačiau jis pabrėžė, kad įstaigų „finansų valdymas turi būti efektyvus – jos turi siekti ir geresnės vadybos, naudoti savo turimas lėšas atsakingai“.

Anot jo, finansinė situacija A.Mickevičiaus bibliotekoje detaliai aptarta su įstaigos vadove.

„Kai kur trūkumai yra objektyvūs, bet kai kur šias lėšas būtų galima naudoti ir objektyviau, ir efektyviau, visų pirma siekiant kad bibliotekos lankytojų, skaitytojų lūkesčiai būtų užtikrinti“, – kalbėjo ministras.

Anot jo, kiek kitokia situacija dėl lėšų trūkumo Nacionaliniame operos ir baleto teatre – lėšų trūkumas objektyvus, tačiau Kultūros ministerija šiuo atveju padėti negalės, kadangi tai yra atskiras asignavimų valdytojas.

„Nacionaliniam operos ir baleto teatrui finansavimą galima būtų padidinti tik keičiant įstatymą“, – kalbėjo ministras.

Jis pabrėžė, kad įstaigos turėtų finansus valdyti atsakingai ir siekti geresnės vadybos, mecenavimo. Ministras pažymėjo, kad tam tikrų išlaidų ir A.Mickevičiaus biblioteka galėtų atsisakyti, pvz., už nuomą, ir išlaidas skirstyti ten, kur jų reikia. Tačiau ministras nepatikslino, kokios išlaidos gali būti nepagrįstos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:16
06:27
02:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką