Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A. Pabedinskienė: „Skurdo riziką labiausiai mažina didėjančios realios gyventojų pajamos“

Algimanta Pabedinskienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Algimanta Pabedinskienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė priminė, kad veiksmingiausias skurdo lygio mažinimo būdas yra realių gyventojų pajamų augimas.

Pasak ministrės A. Pabedinskienės, jau 2014 m. pradžioje, atsižvelgiant į infliaciją, realią gyventojų perkamąją galią ir kitas makroekonomines tendencijas, Vyriausybės ir Seimo vadovams buvo pateiktas siūlymas jau rudenį pradėti didinti minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA). 

„Rugsėjo pradžioje, Trišalės tarybos posėdyje, tikimės ir su darbdaviais, ir su profesinėmis sąjungomis galutinai sutarti dėl MMA didinimo dydžių ir grafikų“, – pažymėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Pasak A. Pabedinskienės, MMA didinimas neturi būti simbolinis, jis turi būti toks, kad gaunantys minimalų atlygį į rankas nepatektų į skurdo riziką patiriančiųjų gretas.

Pagal statistikos duomenis, didžiausia grupė, rizikuojanti patirti skurdą, yra šeimos su vaikais.  

Pasak ministrės A. Pabedinskienės, skaudžiausia, kad kartu su šeima riziką patiria ir mažiausi Lietuvos piliečiai, todėl vienas pirmųjų ministrės sprendimų šią vasarą buvo suburti ministerijos specialistų grupę, kuri rugsėjo 1-ai dienai turi pateikti konkrečias priemones, efektyviausiai per socialinių paslaugų tinklą padedančias šeimoms spręsti užimtumo, šeimos ir darbo suderinimo, vaikų ikimokyklinio užimtumo, būsto ir kitas prie skurdo rizikos prisidedančias problemas.

„Tačiau noriu priminti, kad šeimos, nepriteklių patiriantys žmonės ir dabar nėra paliekami likimo valiai. Pagal naują pašalpų skirstymo tvarką savivaldybės, seniūnijos įgijo visas galimybes tuoj pat ir tikslingai padėti skurdą patiriantiems, t.y. gaunantiems mažiau nei 350 Lt vienam šeimos nariui“, – pabrėžė ministrė A. Pabedinskienė.

Savivaldybės skiria socialines pašalpas (iki 350 Lt vienam asmeniui), kai šeimos pajamos neviršija nustatyto minimumo, atskirais atvejais savivaldybės, matydamos realią šeimos situaciją, gali skirti pašalpą ir kai šeimos pajamos iki 20 procentų viršija valstybės nustatytą remiamų pajamų – 350 litų ribą, sunkumus patiriantys gali gauti kompensacijas šildymui, karštam ir geriamajam vandeniui. Mažas pajamas gaunančios, mokyklinio amžiaus vaikus auginančios šeimos taip pat gauna paramą mokyklinėms reikmenims įsigyti, vaikai gauna nemokamą maitinimą mokyklose. 

Daugelyje rajonų veikia ir vaikų dienos centrai, kuriuose vaikai gauna ne tik maitinimą, bet vyksta ir popamokiniai užsiėmimai, būreliai. Ministerija tam kasmet skiria beveik 9 mln. litų.

„Dar viena rizikos grupė – tai senjorai. Tačiau jau pavasarį yra pažadėta, kad senjorams pensijos didės. Gaila, kad to negalėjome daryti dar šiemet, nes turėjome taisyti ankstesniosios valdžios klaidas ir pasirūpinti pensijų kompensavimu, tačiau dėl pensijų didinimo tikrai bus apsispręsta jau artimiausiame politinės tarybos posėdyje“, – pabrėžė ministrė Algimanta Pabedinskienė. 

„Skurdo įveikimas yra ne vien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos prioritetas ir vienas pagrindinių tikslų, todėl neabejoju, kad skurdo problemų sprendimus palaikys Vyriausybės ir Seimo nariai. Tikiu, kad 2015 m. biudžete bus skirtas išskirtinis dėmesys socialiai jautriausioms problemoms ir jau 2016 m. galėsime matyti kitokius statistikos skaičius“, – pažymėjo A. Pabedinskienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką