Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 29d. 15:33

Ministrų valia: esi nepilnametis – rūkyti negali

JAV administracijos siūlomos nuotraukos cigarečių pakeliams
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rūkyti nepilnamečiais Lietuvoje greičiausiai draus įstatymas

Vyriausybė ketina griežtinti tabako kontrolę. Trečiadienį iš esmės buvo pritarta siūlymui, kad asmenys iki 18 metų rūkyti negalės. Taip pat, jei įstatymų projektams pritars Seimas, cigarečių pakuotės bus ženklinamos šiurpiomis nuotraukomis, vaizduojančiomis žmogaus organus, pažeistus rūkymo.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistas sakė, kad ministrų kabinetas pritarė griežtesnei tabako kontrolei. Visgi, ministro teigimu, permainų artimiausiu laikotarpiu laukti nereikėtų.
„Tikslas yra sugriežtinti parduoti skirtų tabako gaminių ženklinimo reikalavimus, tabako gaminių įsigijimo sąlygas“, – sakė R.Šukys.

Vyriausybė iš esmės pritarė siūlymui, kad nepilnamečiai rūkyti negalės, draudžiamas ir tabako nešiojimas su savimi. Greičiausiai ministrų kabinetas pritars ir cigarečių ženklinimui šiurpiomis nuotraukomis, vaizduojančiomis pažeistus organus. Tačiau toks žingsnis tikrai nebus žengtas artimiausiu metu, mat Europos Sąjunga nėra patvirtinusi paveikslėlių ar nuotraukų sąrašo. Tas bus daroma tik šių metų pabaigoje. Todėl tikėtis, kad supuvę dantys ar vėžio pažeisti plaučiai atsidurs ant cigarečių pakelio dar šiemet, nereikia.

„Priimti  skubiai siūlomus įstatymų pakeitimus nebūtų racionalu arba reikėtų numatyti pereinamąjį laikotarpį. Pereinamasis laikotarpis turėtų skirtas tam, kad įmonės galėtų realizuoti likučius. Kita vertus tam, kad verslas pasirengtų įstatymo pakeitimo įgyvendinimui“, – kalbėjo R.Šukys.

Seimas tabako gaminių kontrolę griežtinančius įstatymo pakeitimus turėtų svarstyti rudens sesijoje.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką